Hidroterapija

Hidroterapija

Hidroterapijas cenas skatiet šeit

Hidroterapija ir viena no senākajām ārstniecības un rehabilitācijas metodēm. Tā ļoti efektīvi iedarbojas uz traumētiem audiem, kas ir jutīgāki pret kairinātāju nekā veseli audi. Galvenokārt hidroterapija ir ne tikai noderīga, bet arī patīkama rehabilitācijas metode. Kūrorta rehabilitācijas centrs Jaunķemeri piedāvā plašu klāstu ar hidroterapijas metodēm, un tās skatāmas zemāk.

 

Kas ir hidromasāža baseinā?

Hidromasāža baseinā ir fizikālās medicīnas metode, kurā saldūdens baseinā uz cilvēka ķermeni iedarbojas mehāniska trīs strūklu masāža. Baseinā izvietotas divas zemūdens strūklas (viena zemūdens masāža no apakšas, otra no sāniem) un kaskādes strūkla. Hidromasāžas baseins ir speciāli aprīkots arī pacientiem ar funkcionāliem traucējumiem.

Kādām saslimšanām rekomendē?

Rekomendē pacientiem ar hroniskām locītavu un muguras sāpēm. Laba procedūra, lai gūtu relaksācijas sajūtu, mazinātu pa dienu uzkrāto stresu, atslābinātu muskuļus. 

Kā iedarbojas hidromasāža baseinā?

Hidromasāža mazina sāpes, uzlabo psihoemocionālo stāvokli, uzlabo locītavu mobilitāti un aktīvo stabilitāti, mazina muskulatūras disbalansu, uzlabo koordināciju un līdzsvaru. 

Kā notiek hidromasāža baseinā?

Ūdens temperatūra hidromasāžas baseinā ir 29ºC. Kopējais procedūras ilgums ir līdz 30 minūtēm. Hidromasāžas baseinu vienlaicīgi var izmantot trīs pacienti. Pacientiem ar kustību traucējumiem pielāgots pacēlājs (celtspēja līdz 115 kg). 

Kas nepieciešams uz procedūru?

Peldkostīms/peldbikses, baseina čības, peldcepure, personīgie higiēnas līdzekļi un dvielis.

Pirms baseina apmeklējuma, katra pacienta pienākums ir iepazīties ar baseina iekšējās kārtības noteikumiem un stingri tos ievērot.

Attēls
Hidroterapijas baseins

Kas ir Broma minerālūdens?

Broma minerālūdeni iegūst no 991,4 metru dziļa urbuma rehabilitācijas centrs „Jaunķemeri” teritorijā. Broma minerālūdens ir ļoti koncentrēts, tādēļ nav paredzēts iekšķīgai lietošanai. To izmanto tikai vannu peldēm.

Kā iedarbojas broma minerālūdens?

Broma ārstnieciskais minerālūdens iedarbojas uz visu organismu kopumā, radot sāpju un iekaisumu mazinošu, mikrocirkulāciju uzlabojošu, vielmaiņu stimulējošu un relaksējošu efektu. Broma minerālūdens nomierina un atslābina, dod relaksējošu sajūtu.

Kādām saslimšanām rekomendē?

Procedūru ieteicams saņemt hronisku locītavu un muguras sāpju gadījumos. Laba procedūra ikdienas intensīva darba darītājiem, pacientiem, kuri jūtas noguruši, neizgulējušies un pacientiem ar paaugstinātu stresa līmeni ikdienā.

Kā notiek broma minerālūdens vannu procedūras?

Vannai ar ūdeni tiek pievienots 10 litri koncentrēta broma minerālūdens. Broma minerālūdens vannu peldes laikā ūdens temperatūra ir 36 - 38ºC. Pelde ilgst 10 - 15 minūtes. Pacientiem ar kustību traucējumiem pielāgots pacēlājs (celtspēja 115 kg).

Kas nepieciešams uz procedūru?

Dvielis un baseina čības.

Attēls
Broma minerālūdens vanna

Kas ir sērūdeņraža minerālūdens?

Sērūdeņraža minerālūdeni iegūst no urbuma, kas atrodas rehabilitācijas centra „Jaunķemeri” teritorijā 14m dziļumā. Sērūdeņraža minerālūdens ķīmiskais sastāvs ir dzeršanai labvēlīgs, kā arī to lieto peldēm vannā.

Kā iedarbojas sērūdeņraža minerālūdens?

Sērūdeņraža ārstnieciskais minerālūdens iedarbojas uz visu organismu kopumā, radot sāpju un iekaisumu mazinošu, mikrocirkulāciju uzlabojošu, vielmaiņu stimulējošu efektu. Minerālūdens dzeršana uzlabo kuņģa zarnu trakta darbību, mazina sālsskābes sekrēciju.

Kādām saslimšanām rekomendē?

Vannu procedūru ieteicams saņemt hronisku muguras sāpju un locītavu sāpju gadījumos. Plaši pielietojama procedūra pacientiem ar ādas problēmām kā psoriāze un neirodermīts. Iekšķīgi lietot minerālūdeni rekomendē pacientiem ar hiperacīdu, gastrītu, paaugstinātu sālsskābes izdalīšanos.

Kā notiek sērūdeņraža minerālūdens vannu procedūras? 

Sērūdeņraža minerālūdens vannu peldes laikā ūdens temperatūra ir 37 - 38ºC. Vannas pelde ilgst 10-15 minūtes. Vannu procedūras var tikt veiktas kā:

  • pilna vanna,
  • sēdvanna,
  • četrkameru vanna vai divkameru vanna.

Pacientiem ar kustību traucējumiem pielāgots pacēlājs (celtspēja 115 kg). 

Kā būtu rekomendējams lietot sērūdeņraža minerālūdeni dzeršanai?

Minerālūdens avotiņi pieejami rehabilitācijas centra medicīnas korpusa 1.stāvā pie Fito bāra un centra teritorijā, dozēto pastaigu maršrutā Nr.3 (uz Slokas ezeru). Būtiski ir dzert minerālūdeni tukšā dūšā vai vismaz 10 – 30 min. pirms barības uzņemšanas. Ūdens jādzer lēni, atsevišķiem malkiem. Vislabāk to darīt ar speciāli pielāgotu krūzīti. Minerālūdens dzeršanas kursā nepieciešamo minerālūdens daudzumu un kursa ilgumu jums ieteiks ārsts.

Kas nepieciešams uz procedūru?

Vanu procedūrai: dvielis un baseina čības. Dzeršanai: speciālā minerālūdens krūze.

Attēls
Sērūdeņraža vanna Jaunķemeros

Kas ir pērļu vanna?

Pērļu vanna ir ūdens procedūra, kuras laikā uz Jūsu ķermeni zem spiediena iedarbojas daudz mazi gaisa burbulīši.

Kāda ir pērļu vannu ietekme?

Gaisa burbulīši, paceļoties augšup, mehāniski un termiski kairina ādu, radot mikromasāžas efektu. Procedūrai piemīt nomierinošs un relaksējošs efekts. Šo procedūru rekomendē vispārējai veselības veicināšanai, imunitātes stiprināšanai. Piemērota bērniem.

Kādām saslimšanām rekomendē?

Rekomendē pacientiem ar muskuļu sāpēm, kā arī pie hroniska noguruma un stresa situāciju radītām sekām un profilaktiskos nolūkos. Tā ir laba procedūra bērniem imunitātes stiprināšanai.

Kā notiek pērļu vannu procedūra?

Pacients atrodas vannā ar ūdeni. Vannas pamatnē caur sietu no kompresora ūdenī izplūst gaiss, radot mazos burbulīšus. Ūdens temperatūra procedūras laikā ir 35 - 37ºC. Pērļu vannas ilgums ir 10-15 minūtes.

Kas nepieciešams uz procedūru?

Dvielis un baseina čības.

Attēls
Pērļu vanna Jaunķemeros

Kas ir zemūdens masāža?

Zemūdens masāža harmoniski apvieno ķermeņa vispārējos masāžas efektus un ūdens atbrīvojošo iedarbību. Ūdens strūklas spiediena ietekmē, speciālists veic masāžu pēc klasiskās masāžas principiem.

Kā iedarbojas zemūdens masāža?

Uz ķermeni zemūdens masāžas laikā iedarbojas gan ūdens temperatūra, gan ūdens strūklas spiediens. Patīkama procedūra muskuļu un saišu atslābināšanai, palīdz noņemt sasprindzinājumu un sāpes, uzlabo vielmaiņas procesus, uzlabo mikrocirkulāciju, kā arī rada nomierinošu efektu.

Kādām saslimšanām rekomendē zemūdens masāžu?

Pacientiem ar locītavu problēmām un traumām, ar vielmaiņas traucējumiem un aptaukošanos, fizisko un garīgo pārslodžu gadījumos, kā arī šī procedūra novērš stresu un uzlabo vispārējo stāvokli. Zemūdens masāža novērš hronisku nogurumu un izdegšanas sindromu, mazina muskuļu sasprindzinājumu, uzlabo ādas tonusu. Pozitīvi iedarbojas uz rētaudiem, mīkstinot tos.

Kā notiek zemūdens masāža?

Zemūdens masāžas procedūras laikā Jūs atradīsieties ar siltu ūdeni piepildītā vannā. Ūdens temperatūra ir 36 - 38ºC. Speciālists ar ūdens strūklu sāks masāžu no kāju pēdām un beigs ar plecu zonu. Masāžas laikā siltā ūdens strūkla ļaus Jums atslābināties un pilnībā izbaudīt procedūru. Procedūra ilgst 20 minūtes.

Kas nepieciešams uz procedūru?

Dvielis un baseina čības.

Attēls
Zemūdens masāža Jaunķemeros

Kas ir hidroterapijas trenažieris?

Trenažieris, kurā ir iestrādāti gan riteņbraukšanas, gan hidroterapijas elementi. Īpaši piemērots vecāka gadagājuma cilvēkiem, tāpat arī cilvēkiem ar izteiktu lieko svaru, kā arī tiem, kas atgūstas no traumām. 

Kā iedarbojas hidroterapijas trenažieris?

Uzlabo locītavu mobilitāti, aktīvo un pasīvo kustību apjomu ceļa un gūžas locītavās, uzlabo aktīvo stabilitāti, mazina muskuļu saspringumu un disbalansu, uzlabo līdzsvaru, koordināciju, uzlabo slodzes toleranci un psihoemocionālo stāvokli. 

Kādām saslimšanām to rekomendē?

Pacientiem ar apakšējo ekstremitāšu funkcionāliem ierobežojumiem (kontraktūras, pēc ceļa un gūžas locītavas endoprotezēšanas, pēc izteikta muskulatūras disbalansa apakšējās ekstremitātēs, mugurkaula jostas daļas spondilozes u.c. stāvokļiem ar ietekmi uz apakšējo ektremitāšu normālu funkciju. 

Kā notiek hidroterapijas trenažiera nodarbība?

Nodarbība notiek hidromasāžas baseinā, fizioterapeits vai fizioterapeita asistents atrodas baseina malā, labi pārredzamā vietā, nodarbību vada, demonstrējot vingrinājumus uz velotrenažiera.

Nodarbība sastāv no 3 daļām:

  1. Iesildošā daļa - vingrošana ūdenī - stāvus, stāvus pie baseina malām nepieciešamības gadījumā, ar rokām turoties pie stieņa. Vingrojumi tiek veikti vieglā intensitātē mazajām muskuļu grupām un locītavām, elpošanas vingrojumi. Iesildošās daļas ilgums – 5 minūtes.
  2. Pamatdaļa – nodarbības dalībnieki veic 20 minūšu kardioslodzi uz hidrotrenažiera, ko papildina dažādi vispārattīstoši un koordinācijas vingrinājumi ķermeņa augšējai daļai – plecu joslai un rokām. Nodarbības laikā tiek veikta pēc intervāla treniņa metodikas, kas paredz dažādu braukšanas ātrumu un tehnikas variācijas, ko demonstrē nodarbības vadītājs. Nodarbības intensitāte nepārsniedz aerobās slodzes robežas. 
  3. Nobeiguma daļa – 5 minūtes. Visi nodarbības dalībnieki veic stiepjošus un relaksējošus vingrojumus, ko demonstrē nodarbības vadītājs.

Nodarbība var būt individuāla, kuras laikā tiek veikti specifiski, pacienta diagnozei atbilstoši vingrojumi, vai nodarbība var tikt īstenota grupā, grupas dalībnieku skaits nepārsniedz 3 dalībniekus. 

Kas nepieciešams uz procedūru?

Peldkostīms/peldbikses, peldcepure, gumijas čības, mazgāšanās piederumi (ziepes, švamme), dvielis. Pirms apemklējuma, katra pacienta pienākums ir iepazīties ar baseina iekšējās kārtības noteikumiem un stingri tos ievērot.

Attēls
Hidroterapijas trenažieri Jaunķemeros

Kaskādes masāžas cenu skatiet šeit

Kas ir kaskādes masāža baseinā?

Kaskādes masāža ir fizikālās medicīnas metode, kas iedarbojas ar mehāniski masējošu ūdens strūklu.

Kā iedarbojas kaskādes masāža baseinā?

Kaskādes masāža mazina sāpes, uzlabo locītavu mobilitāti un aktīvo stabilitāti, mazina muskulatūras disbalansu, uzlabo koordināciju un līdzsvaru, kā arī uzlabo psihoemocionālo stāvokli.

Kādām saslimšanām rekomendē?

  • balsta – kustību aparāta saslimšanas;
  • muskuļu disbalanss;
  • stājas traucējumi;
  • plakanā pēda.

Kā notiek kaskādes masāža baseinā?

Pirms kaskādes masāžas, pacients tiek instruēts par pareizu procedūras veikšanas tehniku - stāvus zem masāžas strūklas, viegli noliecoties uz priekšu, lai netiktu skarts galvas rajons, viegli saliektas ceļu un gūžu locītavas, tiek masēts tikai muguras apvidus. Nodarbību vada fizioterapeits vai fizioterapeita asistents.
Nodarbība notiek baseinā. Kaskādes masāža sastāv no divām daļām, katra 3 minūšu garumā, pauze starp abām kaskādes daļām ~ 3 minūtes.

Attēls
Kaskādes masāža baseinā

KAS IR FIZIOTERAPIJA BASEINĀ?

Fizioterapija baseinā ir īpaši piemērota cilvēkiem ar palielinātu svaru, locītavu un mugurkaula problēmām. Vingrošanas mērķis ir mazināt un likvidēt pacienta funkcionālos traucējumus un sāpes, relaksēt, noņemt emocionālo un fizisko sasprindzinājumu, stiprināt nervu-maņu sistēmu, uzlabot vielmaiņu. Veicot vingrojumus baseinā, ūdens arī masē ķermeni. Fizioterapeits kontrolē pacientu baseinā un iesaka piemērotākos vingrinājumus. 

Attēls
Fizioterapija baseinā