Kādi ir ieguvumi no individuālajiem treniņiem


 

Raksti par fitnesu

 

Rūpējoties par savu veselību, fiziskas aktivitātes un kustības ir ļoti svarīga profilakses sastāvdaļa. Lai gan pirmajā brīdī ieteikums kustēties vairāk un būt aktīvam šķiet ļoti vienkāršs, tik un tā par to rodas dažādi jautājumi. Šeit var iepazīties ar mūsu treneru sagatavotajiem padomiem un ieteikumiem, kas noderēs, lai pēc iespējas veiksmīgāk izdotos sasniegt tādu fizisko formu, par kādu sen esat sapņojuši!

Viens pret vienu ar savu treneri

Attēls
treneris par individuālajiem treniņiem

Ieguvumu no individuālajiem treniņiem, protams, ir krietni vairāk, bet šie ir četri galvenie, kas grupu nodarbības vietā daudzus motivē izvēlēties treniņu viens pret vienu ar treneri:

1.
100% trenera uzmanība!
Individuālajā treniņā visa uzmanība tiek veltīta tieši tavai fiziskajai sagatavotībai un mērķiem, kurus vēlies sasniegt – kāds vēlas palielināt muskuļu masu, cits samazināt tauku apjomu, vēl kāds iemācīties pareizi trenēties, izmantojot trenažieru zāles aprīkojumu.

2.
Sasniedz rezultātu 3x ātrāk!
Uz grupu nodarbībām parasti nāk cilvēki ar ļoti atšķirīgu fizisko sagatavotību, tāpēc kādam nodarbība var likties par vieglu, bet citam – par smagu. Individuālā treniņā programma tiks sastādīta atbilstoši katra fiziskās sagatavotības pakāpei, lai iecerēto rezultātu sasniegtu pēc iespējas ātrāk.

3.
Trenējoties nepieļausi kļūdas!
Treneris vienmēr būs līdzās, palīdzēs ar padomu un laikus norādīs uz kļūdām, ja kādu vingrojumu veiksmi nepareizi. Tas pasargā arī no iespējamām sporta traumām.

4.
Vieglāk saņemties sportot!
Bieži dzirdam stāstus par to, cik grūti vienam ir saņemties sākt sportot. Uzsākot individuālus treniņus un zinot, ka noteiktā dienā un laikā ir ieplānota tikšanās ar treneri sporta zālē, tas kalpo arī kā laba motivācija. Turklāt treneris ne tikai parāda kā pareizi vingrot, bet disciplinē un motivē nepadoties, lai turpinātu iesākto.

 

+ Vēl daži jautājumi fitnesa trenerim Mario Zariņam

Vai var uz individuālo treniņu atnākt tikai vienu reizi?
Mario: “Var, bet viena individuālā treniņa laikā treneris pagūs tikai iepazīstināt ar trenažieru zāles aprīkojumu, pastāstīt, kā to lietot. Tāds treniņš drīzāk būs kā fitnesa ABC. Taču inventāra klāsts ir ļoti plašs, arī muskuļu grupu ir daudz – lai iemācītu kā darboties mērķtiecīgi, būtu nepieciešami vairāki individuālie treniņi. Optimāli ar 3-4 individuāliem treniņiem būtu pietiekami, lai saprastu, kā pareizi trenažieru zālē strādāt, kā trenēties, kādus vingrinājumus izpildīt, lai sasniegtu izvirzītos mērķus.”

Kurš nosaka, cik bieži individuālie treniņi būs jāapmeklē?
Mario: “Treneris var ieteikt, cik bieži uz treniņiem būtu jānāk, lai ātrāk sasniegtu rezultātu, bet lēmumu vienmēr pieņem klients pats. Ir klienti, kuri nāk trenēties tikai reizi nedēļā, ir tādi, kas nāk biežāk un ir, kas apņemas sportot kādu noteiktu laika periodu.”

Vai pēc individuālā treniņa treneris uzdos arī “mājas darbus” un liks vingrot pārējā laikā patstāvīgi?
Mario: “Vienmēr ir iespēja papildus sastādīt atsevišķu treniņu programmu, lai pārējā laikā varētu turpināt vingrot arī mājās. Piemēram, sākoties pandēmijai, kad sporta klubi kādu laiku strādāt nevarēja, daudzi klienti labprāt izmantoja iespēju tikt pie šādiem individuāli sastādītiem treniņu plāniem, ko sagatavojam no jauna ik pēc 2 nedēļām.”

Vai uz individuālo treniņu var nākt divatā?
Mario: “Katrā ziņā nav jāuztraucās, ka jūsu individuālā treniņa laikā trenerim paralēli būs vēl kāds cits klients, ar kuru viņš strādās. Tā parasti nenotiek. Tomēr nereti uz individuālo treniņu vienlaikus mēdz nākt divi draugi vai pāris – savstarpēji pazīstami cilvēki, kas trenējas kopā un motivē viens otru.”

Cik treniņi nepieciešami, lai apgūtu kā pareizi trenēties trenažieru zālē patstāvīgi?
Mario: “3-4 individuālie treniņi būtu optimālais treniņu skaits, bet, lai sasniegtu konkrētus mērķus, ar to būs pat maz. Ja vēlas palielināt muskuļu masu vai samazināt tauku procentu, viena no lietām, kam jāpievērš uzmanība, ir pareiza treniņu slodzes dozēšana. Diemžēl to nevar iemācīties 3 treniņos, tam nepieciešams ilgāks laiks, dažādi testi, vairāk individuāli veltītas uzmanības.”

 

Pirmo reizi uz jogu. Kas jāzina un kā sagatavoties?

Attēls
Jogas trenere Una Munise Vasiļijeva

Trenere Una Munise Vasiļjeva KRC “Jaunķemeri” Fitnesa centrā vada jogas nodarbības iesācējiem. “Savulaik arī man bija veselības problēmas un toreiz pirmo reizi pamēģināju jogu. Tas ļoti palīdzēja uzlabot pašsajūtu, tāpēc esmu pārliecināta, ka arī citiem joga var būt labs risinājums, tiecoties pretī veselībai.” 

“Joga iesācējiem” tās ir Hatha jogas nodarbības, kas nodrošina fizisko, garīgo un mentālo veselību, īsumā  - harmoniju. Arī pašam terminam “hatha” ir simboliska nozīme, jo tulkojumā no sanskrita “ha” nozīmē Sauli jeb vīrišķo enerģiju, bet “tha” – Mēnesi jeb sievišķo enerģiju. Savienojot šos pretmetus, harmonizējot sievišķo un vīrišķo enerģiju, tiek panākts vajadzīgais līdzsvars, kas spēlē par labu cilvēka veselībai. “Jogai, protams, ir daudz dažādu veidu, bet tieši hatha jogu var uzskatīt par pamatu,” stāsta jogas trenere Una Munise Vasiļjeva. Koncentrējoties uz nodarbības laikā veiktajiem vingrinājumiem un pozām jeb āsanām, tiek panākts arī meditatīvais process. “Tieši ar to joga atšķiras no citām vingrošanas praksēm,jo šajās nodarbībās savu skatienu vēršam uz sevi,uz iekšpusi, koncentrējamies, meditējam. Ikvienam cilvēkam ir savi enerģijas centri (čakras) un joga palīdz šīs enerģijas līdzsvarot.”
Tiem, kuri vēl tikai apsver domu pamēģināt jogu pirmo reizi, trenere Una Munise izskaidro svarīgāko, kas būtu jāzina: 

 • Ieguvumi no jogas

Daudziem muskulatūra ir saspringta, ķermenim trūkst fleksibilitātes, tāpēc nav iespējams panākt pilnvērtīgu relaksāciju, atslābināšanos. Ar jogas elpošanas vingrinājumu praksēm (pranajama) un fiziskajiem vingrinājumiem jeb āsanām ķermenim var palīdzēt atslābināties, lai atkal atjaunotu dzīvības plūsmu organismā. Droši var apgalvot, ka joga rada prieku un sniedz veselību. Hatha joga ne tikai uzlabo lokanību, bet stiprina fizisko ķermeni un trenē prātu, uzlabo asinsriti, koncentrēšanās spējas, līdzsvaro enerģijas apmaiņu organismā.

 • Nodarbības norise

Parasti nodarbība ilgst aptuveni 1,20 h, bet dinamika būs atkarīga no tā, kurā  dienas laikā jogas nodarbība notiek. No rīta nodarbība būs aktīvāka, vakara pusē – mierīgāka. Proti – nodarbība var sākties gan ar atslābināšanos, gan arī aktīvāk – ar iesildīšanās vingrinājumiem. Ja hatha jogas nodarbība notiek no rīta vai pa dienu, tās laikā noteikti tiks izpildīts arī 12 āsanu virknējums Surya Namaskar jeb  “Sveiciens Saulei” vai arī Chandra Namaskar jeb “Mēness sveiciens”, ja nodarbība notiek vakarā. Pēc tam seko atslābināšanās un elpošanas jeb pranajamas vingrinājumi, arī bandhas jeb slēdzējpozas, kad tiek sasprindzināti noteikti muskuļi noteiktās kombinācijās. Tam seko apgrieztās jeb invertās pozas, balansējošās pozas. 

Attēls
Jogas nodarbība "Jaunķemeros"
 • Meditācija

Visa jogas nodarbība pati par sevi ir meditācija, jo caur koncentrēšanos uz āsanām, uz pozām, ko izpilda, cilvēks nonāk meditatīvā stāvoklī. Savukārt ar dažādu elpošanas vingrinājumu palīdzību, ķermenim palīdzam vēl labāk atslābināties. “Ne vienmēr cilvēki ir gatavi nodarbībā dziedāt mantras. Tāpēc mantras var atskaņot caur audio ierīcēm fonā līdz pakāpeniski tas kļūst par dabisku procesu – sajūtot sevī vēlmi, kādā brīdī mantras var sākt dziedāt līdzi, bet tas nekad netiek uzspiests  un nav obligāts,” saka jogas trenere.

 • Piemērots vecums, lai nodarbotos ar jogu

Ar jogu var nodarboties gan bērni, gan seniori, gan cilvēki ar dažādu fiziskās sagatavotības līmeni. Ja ir kādas veselības problēmas, par to pirms nodarbības jogas trenerim noteikti jāpastāsta – tas tiks ņemts vērā. “Galu galā katram no mums ir savs ritms, sava pulsācija, vibrācija un jogā vienmēr tiek ievērota individuāla pieeja ikvienam,” piebilst Una Munise Vasiļjeva.

 • Apģērbs

Jogas nodarbībai piemērots ir tāds apģērbs, kas ir ērts, vēlams, lai tas nebūtu no sintētiska materiāla. Ja mati ir gari, ieteicams tos sasiet astē vai sapīt bizē, lai tie netraucētu.

 

+Vēl divi jautājumi jogas trenerei

1.Cik ilgi skaitīšos “jogas iesācējs”?

“Jogas iesācējs ir cilvēks, kurš tikai šobrīd sāk meklēt savu ceļu, kā uzlabot veselību. Tas var izrādīties arī ilgstošs process, jo joga nav process, kurā jātiecas ātrāk apgūt vienu sagatavotības līmeni, lai tūdaļ pārietu nākamajā. Tā ir nepārtraukta sevis izzināšana un pilnveidošana, kuru pielāgojam katrs savām vajadzībām. Galvenais, lai tas ir patīkami, bet progresu katrs sajutīs pats. Varbūt sākumā ķermenis bijis saspringts, viss sāpēja, bija grūti noliekties, bet ar laiku lokanība pa milimetram vien uzlabojas, pašsajūta ir arvien labāka, jūtams vairāk enerģijas un šī arī ir tā izaugsme, pēc kuras tiecamies jogā.
Vēl tikai jāuzsver, ka, lai izbaudītu jogas sniegtos labumus, ar vienu nodarbību nedēļā noteikti būs pa maz. Iesaku jogu turpināt praktizēt arī mājās.” 

2.Vai ir cilvēki, kuriem neder joga? 

“Noteikti! Katram ir savs raksturs, temperaments, tāpēc kādam vairāk piemērotas būs ci gun nodarbības, citiem pilates, vēl kādam trenažieru zāle, ja ir vēlme sajust pacilāt hanteles un kārtīgi izsvīst. Jogā āsanas tiek izpildītas ar minimālu piepūli, tāpēc, ja vien cilvēks elpo pareizi un pilda āsanas pats savā ritmā, viņš nesvīst.” 

 

Šķiet saistoši un interesanti!? Ielūkojies mūsu Fitnesa centra nodarbību grafikā šeit un apmeklē Hatha jogas nodarbības pie treneres Alīnas vai “Joga iesācējiem” nodarbību pie treneres Unas Munises.
 

Kad citas aktivitātes neiesaka, vēl ir ūdens aerobika

Trenere Jeļena Keņeva un fizioterapeite Marta Fogele rehabilitācijas centrā “Jaunķemeri” vada ūdens aerobikas nodarbības, ko ļoti iecienījuši apmeklētāji. Kā gan savādāk, jo vingrošana ūdenī sniedz ne tikai pozitīvas emocijas, trenē izturību, uzlabo ādas tvirtumu, normalizē asinsspiedienu, mazina muskuļu saspringumu, bet nereti tā tiek rekomendēta kā saudzējošākā aktivitāte dažādu veselības sarežģījumu gadījumos.

Attēls
trenere Jeļena Keņeva

Iespēja vingrot arī tad, ja sāp locītavas
Situācijās, kad sākusies kāda no saistaudu vai locītavu saslimšanām, spēja brīvi kustēties vairs nav pašsaprotama lieta – tad jādomā par iespēju kā locītavas atslogot, jo, piemēram, artrīta gadījumā, kad locītavā veidojies iekaisums, pat ikdienišķas aktivitātes var sagādāt lielas sāpes, nemaz nerunājot par aktīvu sportošanu. “Mazkustīguma dēļ ar laiku saīsinās arī muskuļi, arvien grūtāk kļūst locītavu saliekt un iztaisnot. Savukārt cilvēkam esot ūdenī, par 90% samazinās slodze uz locītavām, tāpēc arī vingrošanas laikā sāpes nebūs tik izteiktas un traucējošas. Šī iemesla dēļ tiem, kuriem ir problēmas ar locītavām, ūdens aerobika būs daudz saudzējošāks treniņš,” skaidro fizioterapeite Marta Fogele. Trenere Jeļena Keņeva piebilst, ka no kustībām atteikties pavisam veselības problēmu dēļ nebūtu pareizi, jo tikai kustoties, tiek veicināta sinoviālā šķidruma veidošanās, kas palīdz locītavai justies komfortablāk un ērtāk, mazinot berzi kaulam pret kaulu.  Tāpēc var droši apgalvot, ka ūdens nāk palīgā ne tikai mazinot slodzi uz locītavu, bet ļauj treniņa laikā izstrādāt arī kustību apjomu locītavā, kas kļuvusi mazkustīga. “Cilvēki ar locītavu saslimšanām nereti ūdens aerobikā spēj izpildīt vingrojumus, ko zālē viņiem būtu daudz grūtāk veikt vai pat neiespējami. Tas dod arī psiholoģisku labumu – zinot, ka vingrošanas laikā nesāpēs, kustības sagādā vairāk prieka,” teic Marta Fogele.

Kad jāsaudzē mugura…
Tiem, kuriem ir dažādas mugurkaula problēmas, piemēram, diska trūce (kas nav akūta), spondiloze un citas saslimšanas nav ieteicams nodarboties ar fiziskām aktivitātēm, kas palielina triecienu uz mugurkaula skriemeļiem un var izraisīt sāpes. “Tad var ieteikt staigāšanu, nūjošanu, ārstniecisko vingrošanu, bet vēl ir variants – ūdens aerobika, kas būs piemērots treniņš, jo ūdens darbojas kā amortizētājs un vingrošanas laikā mugurkaulu pasargā no triecieniem,” skaidro trenere Jeļena Keņeva. Turklāt ūdenī ir sajūta, ka jebkuru vingrojumu izpildīt ir vieglāk, jo palīdz cēlējspēks. “Stāvot baseinā, tiek nodarbināti visi mazie stabilizētājmuskuļi, jo ķermenis cenšas turēties pretī viļņiem, kas rodas ūdenī. Tā tiek trenēta līdzsvara izjūta,” paskaidro trenere Jeļena Keņeva.

Tas jāņem vērā!

 • Diska trūces gadījumā arī ūdens aerobikas nodarbībā jābūt uzmanīgam ar straujiem palēcieniem un rotējošām, straujām kustībām – tas var izprovocēt sāpes. 
 • Akūtā situācijā, kad ir sāpes vai iekaisuma process, neiesaka nodarboties ar fiziskām aktivitātēm, tai skaitā ar ūdens aerobiku. Akūtos periodos var rekomendēt vienīgi individuālu fizioterapiju līdz brīdim, kad veselības stāvoklis stabilizējas.

Cilvēkiem ar sirds vai elpošanas sistēmas slimībām
Arī tiem, kuri slimo ar kādu sirds asinsvadu vai elpošanas sistēmas slimību, ūdens aerobika nāks par labu, jo ūdens notur ķermeņa svaru un baseinā ir vieglāk veikt kustības, lieki nepārslogojot sevi. “Vingrošana ūdenī sniedz iespēju trenēt sirdi daudz drošākā veidā, nekā vingrojot zālē, kur sirdij jātiek galā ar daudz lielāku fizisko slodzi. Protams, arī ūdens aerobikā vienmēr ir iespēja katram treniņa intensitāti regulēt arī pašam – var celt kāju piecas reizes minūtē, bet var kustēties daudz ātrāk un aktīvāk,” teic trenere Jeļena, piebilstot, ka pacientiem ar sirds un asinsvadu saslimšanām ūdens aerobikas laikā ir svarīgi kontrolēt savu pulsu. 
Arī tiem, kuriem ir problēmas ar vēnām, ūdens aerobika nāks par labu, jo ūdens radītais spiediens un muskuļu kontrakcijas (muskuļu darbība) vingrošanas laikā veicinās asinsriti un mazinās arī kāju tūsku. Fizioterapeite Marta Fogele šos treniņus ieteiktu pamēģināt arī tiem, kuri slimo ar hroniskām elpošanas slimībām vai ir pārslimojuši kādu akūtu elpceļu saslimšanu, piemēram, pneimoniju vai Covid-19. “Pēc slimošanas bieži vien cilvēkam ir samazinātas krūšu kurvja kustības, ietekmēta elpošanas funkcija. Savukārt baseinā uz ķermeni tiek panākta iedarbība ar ūdens radīto spiedienu, kas veicina ieelpu, izelpu un rezultātā uzlabojas elpošanas funkcija, plaušu tilpums un krūšu kurvja kustīgums. Tāpēc tiem, kuri izmanto rehabilitācijas iespējas pēc pārslimota Covid-19, baseins, peldēšana, ūdens aerobika, ūdens procedūras vienmēr tiek rekomendētas.”

Fitnesa centra nodarbību grafiku aplūko šeit

Vai varu zaudēt lieko svaru, nodarbojoties ar ūdens aerobiku?
Īsā atbilde – jā! Bet fizioterapeitei Martai ir kas piebilstams: “Lai zaudētu svaru, pats svarīgākais panākt kaloriju deficītu. Tas attiecas gan uz kalorijām, ko uzņemam ar uzturu, gan uz kalorijām, ko patērējam fizisko aktivitāšu laikā. Kādas aktivitātes katrs izvēlamies kaloriju patērēšanai, tas nebūtu tik būtiski – šis ir gaumes un patikšanas jautājums. Taču, ja cilvēkam bez liekā svara vēl ir arī, piemēram, locītavu problēmas dēļ kurām daudzi sporta veidi netiek rekomendēti, ūdens aerobika būs viens no labākajiem risinājumiem svara zaudēšanai.”

Attēls
fizioterapeite Marta Fogele

Daudz psiholoģisko bonusu un pozitīvas emocijas
Kā redzat, ūdens aerobika spēj sniegt veselu buķeti dažādu labumu – treniņi palīdz gan atbrīvoties no liekajiem kilogramiem, gan uzlabot locītavu, sirds asinsvadu veselību un elpošanas funkciju, bet tam vienmēr ir nepieciešama kompleksa pieeja. Proti, jāapmeklē ne tikai ūdens aerobikas nodarbības, bet jāseko līdzi arī savam uzturam, dzīvesveida ieteikumiem un ārstējošā ārsta padomiem. Tikai tad varēs sasniegt vislabāko rezultātu!  Fizioterapeite Marta piebilst, ka pie ieguvumiem nedrīkst aizmirst arī pozitīvas emocijas, kas mūsdienās ir īpaši svarīgi. Savukārt, ja cilvēks līdz šim ar fiziskām aktivitātēm nav nodarbojies, ūdens aerobika ir lielisks variants, ar kuru sākt. “Jo, pirmkārt, esot ūdenī, citi no malas neredz, kā tu vingro. Zāles treniņos mums ir tendence vērot vienam otru, salīdzināt sevi ar citiem un censties turēt līdzi, bet  ūdenī katrs vingro atbilstoši sava ķermeņa spējām. Tāpēc arī psiholoģiski šajos treniņos cilvēks jūtas vislabāk, jo viņam nav jāsacenšas ar citiem,” teic Marta Fogele, bet trenere Jeļena Keņeva ievērojusi, ka daudzi uz ūdens aerobiku nāk tieši pēc pozitīvām emocijām: “Tas ir veids kā jautri pavadīt laiku, turklāt ūdenī pat  seniori spēj paveikt tādas kustības, ko uz sauszemes nespētu. Te ir kustību brīvība, jo ūdens atbalsta un palīdz. Bet jo vairāk spēj paveikt, jo stiprāka ir motivācija uzsākto aktivitāti turpināt.”

 

Vērts zināt:

 • Ja ir kādas veselības problēmas, ieteicams sākt ar konsultāciju pie ārsta vai fizioterapeita, kurš ieteiks, ar kādām fiziskām aktivitātēm labāk nodarboties.
 • Peldētprasmes trūkums nav iemesls, lai neapmeklētu ūdens aerobiku. Treniņa laikā iespējams izmantot dažādus rīkus, kas palīdz noturēties virs ūdens.
 • Nodarbojoties ar ūdens aerobiku, ir ļoti mazs risks gūt sporta traumas. 
 • Nodarbības laikā slodzi var kāpināt, izmantojot dažādus vingrošanas palīgrīkus – nūdeles, hanteles utt.
 • Lai varētu novērtēt ūdens aerobikas sniegtos ieguvumus veselībai, treniņus iesaka apmeklēt vismaz 2 mēnešus pa 2-3 reizēm katru nedēļu.


 

Kas īsti notiek nodarbībās, ko sauc par “kompleksajiem treniņiem”? No kā šis komplekss sastāv un vai tāds treniņš katram būs pa spēkam? Vairāk par šīm nodarbībām stāsta KRC “Jaunķemeri” Fitnesa centra treneri Almands Mihailovs un Vladislavs Maļeckis.

Attēls
Vladislavs Maļeckis, kompleksie treniņi, fitness

Liks strādāt visiem muskuļiem 
Patiesībā dažādos sporta klubos šīs grupu nodarbības tiek dēvētas dažādi: par apļa treniņiem, par intervālu vai funkcionālajiem treniņiem. Tomēr būtība visiem ir viena – nākot uz nodarbību, vari būt drošs, ka pie slodzes tiks visas tava ķermeņa muskuļu grupas, tā izskaidro mūsu Fitnesa centra treneri Almands Mihailovs un Vladislavs Maļeckis, kuri ir komplekso treniņu lietpratēji. Lai gūtu visaptverošu priekšstatu par to, ko sniedz šīs nodarbības, var sacīt arī tā – kompleksais treniņš tas ir “pieci labumi vienā”:
1.    Trenē ķermeņa izturību, vispārēju fizisku sagatavotību;
2.    Nodarbina visas lielās muskuļu grupas un uzlabo ķermeņa aprises;
3.    Tonizē muskuļus;
4.    Attīsta spēku;
5.    Palīdz zaudēt lieko svaru;

Kam gatavoties?
Katra  nodarbība sastāv no trīs daļām: iesildīšanās;  vingrinājumi dažādām muskuļu grupām; noslēgumā – stiepšanās vingrojumi, lai atslābinātu muskuļus. “Iesildīšanās vingrojumus parasti izpilda bez papildus sporta inventāra, slodzei izmantojot tikai sava ķermeņa svaru – izapļo lielās locītavas, iesilda muskuļus, nedaudz paātrina pulsu, lai ķermeni sagatavotu fiziskai slodzei. Tam seko nodarbības galvenā daļa, kas sastāv no vingrinājumu kompleksa visām muskuļu grupām. Dažkārt, ja nodarbība notiek trenažieru zālē, vingrošanai tiek izmantots sporta inventārs (hanteles, svaru stieņi, pildbumbas, pretestības gumijas), kā arī zālē pieejamie trenažieri – viss atkarīgs no trenera radošās improvizācijas,” saka treneris Almands. “Cenšos, lai katrs kompleksais treniņš būtu citādāks un daudzveidīgs, bet no pieredzes zinu – ja uz nodarbību ierodas sievietes, kā likums viņas lielāku akcentu vēlēsies treniņā likt tieši augšstilbu un sēžas muskulatūras nostiprināšanu, savukārt vīrieši labprātāk strādā ar vingrinājumiem, kas trenē roku muskuļus.” 

Attēls
Kompleksie treniņi Almands Mihailovs

Slodzi dozē katrs pats!

Vingrojumu komplekss ar jaukta tipa slodzi vienas nodarbības laikā tiek atkārtots trīs reizes. Katrā aplī jāizpilda 8-10 vingrojumi, kas nodarbina visas muskuļu grupas. “Visbiežāk vingrinājums veic uz laiku – uzliekam taimeri, sākam laika atskaiti, 40-60 sekundes vingrojam, tam seko 20-30 sekunžu atpūta un atkal  sākam nākamo vingrojumu. Šāda pieeja ļauj arī  iesācējiem trenēties savā ātrumā, ieklausoties ķermeņa spējās un nepārspīlēt ar fizisko pārslodzi,” stāsta Almands, piebilstot, ka nodarbības noslēgumā allaž tiek pievērsta uzmanība arī vēderpreses muskulatūras nostiprināšanai. 
Treneris Vladislavs ievērojis, ka kompleksos treniņus īpaši iecienījuši cilvēki vecumā no 18 līdz 45 gadiem: “Protams, tie, kam patīk trenēties vienatnē, izvēlēsies apmeklēt trenažieru zāli, bet, manuprāt, grupu nodarbībās ir cits azarts, viens otru var motivēt, treneris pastāsta un parāda, kā vingrojumus pareizi izpildīt. Ir lielāka pievienotā vērtība! Savukārt kompleksajos treniņos pats var izvēlēties, ar kādu atdevi strādāt. Kā zināms 40 sekunžu laikā vienu vingrinājumu var izpildīt gan 10 reizes un pat nenogurt, gan arī 20 reižu, liekot sev strādāt intensīvi.”


Gan iesācējiem, gan lietpratējiem
Uz kompleksajiem treniņiem gaidīti ir cilvēki ar dažādu fiziskās sagatavotības līmeni –Fitnesa centra treneri katram ieteiks atbilstošāko slodzi. Savukārt uz jautājumu vai arī senioriem šīs nodarbības būs piemērotas, Almands atbild tā: “Viss atkarīgs no tā, kādās attiecībās ar sportu seniors bijis līdz šim. Zinu sporta klubu, kurā uz intervālu jeb kompleksajiem treniņiem nāk kundze 71 gada vecumā un vingrojumus izpilda labāk par dažu labu jaunieti. Tomēr ņemsim vērā, ka šī kundze ar sportu aktīvi nodarbojusies arī agrāk...”


KRC “Jaunķemeri” Fitnesa centrā valda mājīga atmosfēra. Komplekso treniņu grupu nodarbībās parasti nav liels skaits cilvēku, kas dod iespēju katram apmeklētājam veltīt nedalītu uzmanību, rast individuālu pieeju atšķirībā no sporta klubiem, kuros vienlaikus grupu nodarbībā pulcējas ap 30 dalībnieku.

Tomēr fitness ir lieta, ko labāk ir darīt nevis par to tikai runāt. Tāpēc ja vēlies pamēģināt komplekso treniņu, Almands vai Vladislavs tevi gaidīs kādā no nodarbībām. Ar nodarbību grafiku skati šeit.

 

Par treneri Almandu:

 • Patīk braukt ar velosipēdu un doties pārgājienos;
 •  Priekšroku dod treniņiem trenažieru zālē;
 •  Piedalās sacensībās “Spēka trīscīņa” (3 disciplīnas: pietupieni, svaru stieņa spiešana guļus uz horizontāla sola un svaru stieņa vilkme no zemes ar stājas spēku).

Par treneri Vladislavu:

 • Aizraujas ar cīņas mākslu džiu-džitsu;
 • Mācās par fizioterapeitu;
 • Kad vien ir iespēja, pavada laiku aktīvi (sēdēšana dīvānā nepavisam neinteresē!).