Fizioterapija

Fizioterapija Jaunķemeros

Fizioterapijas pakalpojumu cenas

Profilakse:

  • mazkustības, pārslodzes un stresa izraisītu veselības problēmu profilakse;
  • riska grupu pacientu apmācība komplikāciju profilaksei;
  • bērnu, topošo māmiņu un gados vecu cilvēku veselības veicināšanai;

Ārstēšana:

  • ortopēdiskās saslimšanas: mugurkaula un locītavu deformācijas, sāpes, pirms un pēc operāciju periodā;
  • traumatoloģija: pēc lūzumiem, mežģījumiem, saišu plīsumiem, sastiepumiem, apdegumiem, pēc operatīvas terapijas u.c.;
  • neiroloģija:  pacientiem pēc insulta, galvas smadzeņu vai muguras smadzeņu traumām, pacientiem ar hroniskām neiroloģiskām saslimšanām (multiplā skleroze, parkinsonisms, polineiropātijas, radikulopātijas, hroniskām galvas sāpēm, līdzsvara traucējumiem, u.c.;
  • iekšķīgās saslimšanas: sirds un asinsrites saslimšanas, elpošanas sistēmas saslimšanas, ginekoloģiskās saslimšanas, vielmaiņas un endokrīnās saslimšanas, u.c.

 

Kas ir fizioterapijas grupas nodarbība zālē? 

Fizioterapija ir neatņemama ārstēšanas un rehabilitācijas sastāvdaļa. Fizioterapija palīdz novērst slimību sekas un atgūt pilnvērtīgas dzīves kvalitāti. Fizioterapijā izmanto gan aktīvas, gan pasīvas metodes un liela nozīme ir pacienta aktivitātei. Pacientiem pieejamas sekojošas fizioterapijas grupu nodarbības zālē:

  • fizioterapijas nodarbība mugurkaula kakla daļai,
  • fizioterapijas nodarbība jostas – krustu daļai,
  • fizioterapijas nodarbība geriatrijas un kardioloģiskiem pacientiem,
  • fizioterapijas nodarbība “Vesela mugura”,
  • rīta rosmes nodarbība,
  • līdzsvara treniņš,
  • kardiotreniņš trenažieru zālē

Kāda ir fizioterapijas nodarbības zālē iedarbība?

Fizioterapijas nodarbības uzlabo locītavu mobilitāti un aktīvo stabilitāti, trenē rumpja muskulatūru, uzlabo muskuļu spēku, mazina sāpes un muskuļu saspringumu, uzlabo koordināciju un līdzsvaru.

Kā notiek fizioterapijas nodarbība zālē?

Nodarbību vada fizioterapeits. Nodarbība notiek fizioterapijas zālē. Nodarbības laikā var tikt izmantots palīgaprīkojums – vingrošanas bumbas, nūjas, hanteles, vingrošanas gumijas. Nodarbības ilgums 30-40 minūtes. 

Nodarbība sastāv no 3 daļām:
1. Iesildošā daļa 
2. Pamatdaļa 
3. Noslēdzošā daļa

Kas nepieciešams uz procedūru?

Ērts apģērbs, zeķes. Nodarbībām kardiotrenažieru zālē nepieciešami sporta apavi. Nodarbībām, kas notiek ārējā vidē - sezonai piemērots āra apģērbs, ērti apavi.

Attēls
Fizioterapija grupā Jaunķemeri

Kas ir fizioterapijas nodarbība baseinā?

Fizioterapijas nodarbība baseinā ir nodarbība ar dažādu slodzes intensitāti, kurā tiek pielietoti vispārattīstošie un speciālie, dinamiskie un statiskie vingrojumi ūdenī, kas nostiprina galvenās muskuļu grupas, stabilizē locītavas, mazina muskuļu disbalansu, kā arī atvieglo muguras un locītavu sāpes.

Kāda ir fizioterapijas nodarbības baseinā ietekme?

Fizioterapijas nodarbības baseinā ietekme ir veselību veicinoša un terapeitiska, atbilstoši pacienta rehabilitācijas mērķim un individuālam rehabilitācijas plānam. Ūdens labvēlīgi iedarbojas uz sirds un asinsvadu, elpošanas, kaulu un balsta sistēmu. Baseinā ķermenis kustas vieglāk, ir mazāk noslogotas locītavas un mugurkauls, muskuļi strādā pat ar lielāku slodzi, jo ūdens rada papildu pretestību. Ūdens veicina emocionālās spriedzes samazināšanu, kas labvēlīgi ietekmē nervu sistēmu.

Kā notiek fizioterapijas nodarbība baseinā?

Nodarbību vada fizioterapeits. Fizioterapijas nodarbība baseinā notiek grupās, atbilstoši grupas veidam: ārstnieciskā vingrošana ar dažādu slodzes intensitāti vai brīvā peldēšana. Nodarbības laikā var tikt izmantots fizioterapijas inventārs – nūjas, hanteles, Smovey vingrošanas riņķi u.c. 

Kas ir jāzina par fizioterapijas nodarbību baseinā?

Uz nodarbību jāierodas savlaicīgi higiēnas procedūru veikšanai. Nedrīkst kavēt nodarbības sākumu, jo katra nodarbība sākas ar iesildošo daļu. Ja nodarbības laikā Jūs izjūtat diskomfortu, nekavējoties informējiet fizioterapeitu.

Kas nepieciešams uz procedūru?

Peldkostīms/peldbikses, peldcepure, gumijas čības, mazgāšanās piederumi (ziepes, švamme), dvielis.

Attēls
Nodarbība baseinā

Kas ir fizioterapeits?

Fizioterapeits ir ārstniecības persona – funkcionālais speciālists, kurš izvērtē cilvēka funkcionālo stāvokli, analizē tā ietekmi uz ikdienas aktivitātēm (t.sk. darbu) un saistību ar pašsajūtu (piem., sāpēm). Pēc rūpīgas pacienta izmeklēšanas un izvērtēšanas, kopīgi ar pacientu (vajadzības gadījumā arī iesaistot piederīgos, piem., bērniem) tiek izvirzīti terapeitiskie mērķi un izvēlētas atbilstošas un pacientam pieņemamas terapijas metodes.

Kādas metodes fizioterapeits izmanto?

Ārstēšanas procesā fizioterapeits izmanto gan aktīvas, gan pasīvas terapijas metodes. Svarīgs veiksmīgas fizioterapijas priekšnosacījums ir aktīva pacienta iesaistīšanās ārstēšanās procesā. Fizioterapeita izrakstītās „zāles” nevar ieiet un nopirkt aptiekā, iedzert un nolikt plauktiņā. Fizioterapeita receptē iespējams būs gan konkrēti aktīvi vingrojumi, kuri būs jāveic pašam, gan atpūtas minūtes ar relaksācijas tehnikām pēc saspringtas darba dienas, gan pastaigas svaigā gaisā noteiktā tempā un pulsa frekvencē. Kā galvenās fizioterapeitiskās ārstēšanas metodes var minēt: terapeitiskie vingrinājumi (gan aktīvi, gan pasīvi, ar dažādu mērķi (piem., muskuļu funkciju uzlabošanai, elpošanas funkciju uzlabošanai, ķermeņa izjūtas veicināšanai), ar un bez dažādiem rīkiem), līdzsvara un koordinācijas treniņš, relaksācijas tehnikas pozicionēšana, mīksto audu 
tehnikas un locītavu mobilizācija, speciālas terapijas: Bobata terapijas, PNF, Feldenkreisa metode u.c., fizikālie faktori (aukstuma un siltuma aplikācijas, ultraskaņa, TENS u.c.), palīgierīču lietošanas apmācība un treniņš u.c.

Kādām saslimšanām rekomendē?

Fizioterapeita darbības lauks skar arī  veselības veicināšanu, stiprināšanu un saslimšanu profilaksi.  Pareizi piemeklētas un dozētas fiziskās aktivitātes ir būtiskas fizioterapijas metodes gan sirds un asinsvadu saslimšanu, gan cukura diabēta, gan aptaukošanās riska mazināšanā (profilaksē). Pareizi veikti aktīvi vingrojumi spēj mazināt ikdienas steigā radušos muskuļu un saišu saspringumu un uzturēt pietiekošu muskuļu spēku un garumu, kas vēlāk ļaus izvairīties no diskomforta, sāpēm un locītavu problēmām. Savlaicīgi skolas vecuma bērnam konstatēti un koriģēti stājas traucējumi, ļaus izvairīties no nopietnu problēmu attīstības vēlākā vecumā. Šos piemērus varētu turpināt, jo adekvātas fiziskās aktivitātes un relaksācijas pasākumi ir viena no veselību veicinošo pasākumu pamata sastāvdaļām.

Kā notiek individuālā fizioterapija?

Sākumā tiek izvērtēts cilvēka fiziskais funkcionālais stāvoklis un iespējamie veselības riski cilvēka ikdienā (piem., neergonomiska darba poza), un tiek izstrādātas rekomendācijas un ieteikumi veselības nostiprināšanai un saslimšanu profilaksei konkrētajam cilvēkam, jo katrs mēs esam individuāls, ar savām spējām, iespējām, vēlmēm un dzīves mērķiem.

Kas nepieciešams uz procedūru?

Ērts apģērbs un zeķītes.

Attēls
Individuālā fizioterapija Jaunķemeros

Kas ir nūjošana?

Nūjošana ir augstas efektivitātes veselības veicināšanas nodarbe, kurā tiek izmantota nūjošanas tehnika, soļošanas tehnika un īpašs aprīkojums - nūjošanas nūjas vienmērīgai ķermeņa noslogošanai. 

Kāda ir nūjošanas ietekme?

Nūjošana nodarbina ap 90% cilvēka muskuļu, turklāt tā ir efektīvāka par intensīvu iešanu bez nūjām, īpašo nūju un soļošanas tehnikas pielietojums palielina nodarbību efektivitāti gandrīz uz pusi. Nūjošanas procesā tiek iesaistītas praktiski visas ķermeņa muskuļu grupas.
Roku - kāju ritmiskās un saskaņotās kustības veicina gaitas pilnveidošanu, kā arī sekmē elpošanas sistēmas saskaņotu darbību. Nūjošana veicina pareizu ķermeņa stāju, nodrošina veselīgu un kvalitatīvu miegu, kā arī uzlabo vispārēju labsajūtu.

Kad rekomendē nūjošanu?

Nūjošana uzlabo sirds - asinsvadu sistēmu, efektīva pie plaukstu un plecu joslas sāpēm. Palīdz atgūt fizisko formu pēc operācijām un traumām. Nūjošana iesakāma pacientiem ar liekā svara problēmām un vielmaiņas problēmu gadījumos, mazina depresiju un spriedzi.

Kā notiek nūjošanas nodarbība?

Nodarbību vada nūjošanas instruktors, tās ilgums 45– 60 minūtes. Nodarbība notiek svaigā gaisā. Iešanas maršrutu izvēlās nodarbības vadītājs, tas ir atkarīgs no nūjotāju vispārējā veselības stāvokļa un laika apstākļiem.
Nodarbība sastāv no 3 daļām:
Iesildošā daļa
– tiek veikti iesildīšanās vingrojumi mazajām un vidējām muskuļu grupām, elpošanas un 
stiepšanās vingrojumi, nūjošanas nūju lietošanas instruktāža;
Pamatdaļa jeb nūjošana
– nodarbībā tiek izmantota speciāla soļošanas metodika, kas ietver sevī saskaņotas 
kāju un roku kustības, kā arī elpošanas ritmu (standarta maršruts – 1-2 km pludmalē);
Nobeiguma daļa
– tiek veikti stiepšanās, relaksācijas un elpošanas vingrojumi.

Kas jāzina par nūjošanu?

Nūjošanas nūjas pirms nodarbības tiek piemērotas katram pacientam atbilstoši augumam. Nepieciešamības gadījumā pacientam piemēro regulējama garuma nūjas. Nepieciešamo nūju garumu aprēķina pēc formulas: pacienta augums (cm) x 0.68.

Kas nepieciešams uz nodarbību?

Uz nodarbību nepieciešams ērts apģērbs piemērots laika apstākļiem un ērti sporta apavi. Nūjas, atbilstoši Jūsu augumam, izsniegs pirms nodarbības. Nepiemērotu laika apstākļu gadījumā (stipri nokrišņi, gaisa temperatūra virs +30ºC vai zem -15ºC) nodarbība tiek atcelta.

Attēls
Nūjošana Jaunķemeros

Kas ir dozētās pastaigas?

Dozētās pastaigas ir fiziskās slodzes nodarbība, kuras laikā uz cilvēka organismu iedarbojas noteikta apjoma un intensitātes fiziskie vingrinājumi.

Kāda ir dozēto pastaigu ietekme?

Fiziskās slodzes laikā organismā notiek sirdsdarbības paātrināšanās, paātrinās un padziļinās elpošana, paaugstinās muskuļu tonuss, kā arī paātrinās vielmaiņas procesi. Organizēta fiziskā aktivitāte vispusīgi attīsta organisma fiziskās īpašības: spēku, ātrumu, veiklību, izturību, 
lokanību un koordināciju. Tā rezultātā:

  • Uzlabojas un nostiprinās veselība;
  • Optimizējas sirds asinsvadu, elpošanas un citu orgānu sistēmu darbība;
  • Paātrinās vielmaiņa un samazinās aptaukošanās risks;
  • Uzlabojas stāja un cilvēka fiziskais izskats;
  • Paaugstinās organisma imunitāte;
  • Paaugstinās fiziskās un garīgās darba spējas;
  • Uzlabojas pašsajūta.

Kādām saslimšanām tās rekomendē?

Dozētās pastaigas iesaka pacientiem ar sirds – asinsvadu saslimšanām (piemēram, pēc miokarda infarkta, sirds asinsvadu šuntēšanas, pacientiem ar hronisku sirds mazspēju, paaugstinātu asinsspiedienu u.c.); pacientiem ar astmu, pēc bronhītiem un pneimonijām. Arī pacientiem ar locītavu problēmām, ja nav būtisku kustību ierobežojumu, kā arī cukura diabēta pacientiem.

Kā notiek dozēto pastaigu nodarbība?

Ņemot vērā pacienta funkcionālos ierobežojumus, tiek izvēlēts atbilstošs pastaigu maršruts, attālums un pastaigas temps. Slodze tiek palielināta katram pacientam individuāli. Dozēto pastaigu intensitāti nosaka soļu skaits minūtē:

  • lēns temps – 70 līdz 80 soļi minūtē (3 – 3.5 km/h);
  • vidēji ātrs temps – 80 līdz 100 soļi minūtē (3.5 – 4 km/h);
  • ātrs temps – 100 līdz 120 soļi minūtē (4.5 – 5 km/h).

Pastaigas laikā pacientam jāseko sirds darbības frekvences izmaiņām. 
Pēc fizioterapeita norādījumiem, pacienti tiek iedalīti četrās funkcionālajās klasēs. Vadoties pēc šiem norādījumiem, pacients tiek izglītots par maršruta izvēli un soļošanas tempu.

Kas jāzina par dozētām pastaigām?

Vēlamo pulsu dozēto pastaigu laikā aprēķina pēc formulas: 220 - vecums x 50%.

Kas nepieciešams uz procedūru?

Ērts apģērbs, piemērots laika apstākļiem un ērti sporta apavi

Kas ir smovey riņķis?

Smovey riņķis ir vibrējoša riņķa sistēma, kas sastāv no spirālveida caurules, 4 tērauda bumbiņām un roktura, kas aprīkots ar amortizējošiem elementiem. Vēzējot ierīci uz priekšu, bet pēc tam pretējā virzienā, 4 nenofiksētās bumbiņas sāk kustēties kā brīvā masa. 

Kā iedarbojas smovey riņķis?

Bumbiņām kustoties pa spirālveida cauruli, tiek sasniegti sekojoši efekti:

  • aktivizē un nostiprina virsējo un dziļo muskulatūru
  • veicina vielmaiņu un tauku dedzināšanu
  • uzlabo limfātiskās sistēmas darbību
  • nostiprina saistaudus
  • uzlabo kustību koordināciju un līdzsvaru, trenē izturību
  • mazina spriedzi kakla, plecu un muguras zonā
  • stimulē refleksu zonas un šūnu aktivitāti
  • stiprina imūno sistēmu
  • sniedz vibroterapijas efektu

Kam būtu rekomendējams?

Smovey riņķis ir piemērots ikvienam: vecam un jaunam, slimam un veselam, sportiski aktīvam vai mazkustīgam – katrs būs ieguvējs, veicot vingrojumus ar smovey riņķiem. Nodarbības ar smovey riņķiem ir lieliski piemērotas treniņiem telpās – gan mājās, gan sporta zālē,  kā ziemā, tā vasarā. Lielu gandarījumu sagādā nodarbības brīvā dabā un ūdenī. Ierīces zaļā krāsa labi sader ar dabas fonu. Zaļā krāsa ir harmonijas un līdzsvara krāsa, kas labvēlīgi ietekmē cilvēka organismu. Vingrojumi ar smovey riņķiem ir alternatīva nūjošanai (sliktos laika apstākļos vai ziemā vingrojumus jūs varat izpildīt mājās). Tam nav nepieciešamas plašas telpas. Veicot vingrinājumus regulāri katru dienu, efektīvas nodarbības ilgums ir vien 10-15 minūtes. Ja vingrojumi netiek pildīti katru dienu, tad ieteicamā slodze ir 2-3 reizes nedēļā 40-50 minūtes. Būtiskākais vingrojumos ar smovey riņķiem ir to pareizs satvēriens, kustības, plaši roku vēzieni un metāla lodīšu radītā vibrācija. Pareiza vingrojumu izpilde apgūstama nodarbībās ar rehabilitācijas centra “Jaunķemeri” speciālistiem.

Kas nepieciešams uz nodarbību?

Ērts apģērbs, piemērots laika apstākļiem un ērti sporta apavi. Smovey riņķus Jums izsniegs pirms nodarbības.

Attēls
Smovey fitness Jaunķemeros

 

Kas ir kinezioloģiskā teipošana?

Kinezioloģijas teipinga metode veidojusies Japānā un Korejā. Teipinga metode tika izveidota, pamatojoties uz ideju, ka veselības uzturēšanai un atjaunošanai ir ļoti svarīga muskuļu kustība un aktivitāte, kas balstās uz zināšanām par muskuļa uzbūvi un funkciju.

Kādus rezultātus var panākt ar kinezioloģisko teipošanu?

Teipinga mērķis ir veicināt paša ķermeņa dziedināšanās procesus. Ietekmējot skartos muskuļus, tiek aktivizēts organisma pašārstēšanās process.
Līmējot kinezioloģiskos teipus, ietekmē ne tikai ādu, bet arī zemādas struktūras, muskuļus, saites, cīpslas, kas savukārt ietekmē asinsriti, limfvadus, kapilārus, receptorus.

Izmantojot dažādas teipinga tehnikas var panākt sekojošus rezultātus:
  • Uzlabot muskuļu funkciju, regulējot muskuļu tonusu;
  • Koriģēt locītavu deformācijas, fiksējot locītavas, saites un cīpslas anatomiski pareizā stāvoklī;
  • Samazināt sāpes, samazinot spiedienu uz konkrēto ķermeņa daļu un uzlabojot asins cirkulāciju;
  • Neitralizēt asinsrites un limfas drenāžas sastrēgumu, samazinot tūsku;
  • Paātrināt rētaudu nobriedināšanu, izmantojot speciālu teipinga tehniku rētaudu mobilizēšanai.

Kinezioloģijas teipinga koncepta izmantošanas veidu klāsts ir ļoti plašs, to piemēro gan pieaugušajiem, gan bērniem, kā arī zīdaiņiem.

Kādos gadījumos rekomendē?

  • akūtu un hronisku sāpju gadījumā (galvas, muguras sāpes, nervu bojājumi u.c.)
  • locītavu, saišu, muskuļu, cīpslu bojājumi
  • iedzimtas un iegūtas deformācijas
  • pēcoperācijas rētaudi
  • asinsrites un limfātiskās sistēmas traucējumi (pietūkums, tūska)

Kā notiek kinezioloģiskās teipošanas procedūra?

Fizioterapeits veic pacienta izmeklēšanu, pasīvā un aktīvā kustību apjoma novērtēšanu, testēšanu pēc kinezioloģijas principiem. Kā rezultātā speciālists izvēlas tehniku un aplikācijas veidu, atbilstoši pacienta problēmām. Sagatavo materiālu un veic teipu uzlīmēšanu uz attiecīgās problēmzonas.

Kas jāzina par kinezioloģisko teipošanu?

Kinezioloģijas teipingu veic profesionālis (fizioterapeits, ergoterapeits vai cits speciālists), kas apguvis metodi un ieguvis metodes sertifikātu. Kinezioloģijas lenta, kuras sastāvā ir 100% kokvilnas šķiedras, nodrošina iespēju ādai elpot, samazinot ādas kairinājuma risku. Lentas ir gaisa, ūdens caurlaidīgas, tajā pat laikā ūdensizturīgas - ar tām Jūs varat droši iet dušā, vannā vai peldēt baseinā. Pateicoties savām īpašībām, lentas izmantošanas laiks ir no dažām dienām līdz pat vairākām nedēļām, lentai tā arī nezaudējot savas unikālās īpašības. Ūdens procedūras var samazināt teipa kalpošanas laiku, ātrāk atlīmējoties.

Attēls
Kinezioloģiskā teipošana Jaunķemeros

Kas ir slinga terapija?

Slinga terapija jeb elastīgo saišu terapija ir fizioterapijas metode, kuru pielieto pacientu rehabilitācijas procesā, izmantojot speciālu aprīkojumu.

Kāda ir slinga terapijas iedarbība?

Procedūras laikā tiek relaksēta muskulatūra, mazinātas sāpes, kā arī iespējama neliela mugurkaula jostas un/vai kakla daļas trakcija (vilkšanas vai stiepšanas metode). Slinga terapija uzlabo locītavu aktīvo kustīgumu un stabilitāti.

Kas var apmeklēt slinga terapiju?

Slinga terapiju var apmeklēt:

  • ikviens no mums, kurš vēlās sevi uzturēt labā fiziskā formā;
  • ja ir kustību un balsta aparāta problēmas, galvas vai muguras sāpes;
  • sēdoša un mazkustīga darba darītāji (biroju darbinieki, tālbraucēji šoferi, frizieri u.c.);
  • jaunās māmiņas un sievietes pēc dzemdībām, kad ir mainījusies stāja, grūtniecības laikā ir bijušas muguras sāpes vai tās parādījušās pēc dzemdībām.

Kā notiek slinga terapijas procedūra?

Procedūras laikā notiek mugurkaula kakla daļas un/vai jostas daļas muskulatūras relaksācija, dziļo muskuļu nostiprināšana un kustību uzlabošana. Procedūras ilgums ir 30 minūtes. Pacients atrodas relaksētā pozā guļus uz muguras vai sāniem uz procedūru galda. Atkarībā no tā, kura mugurkaula daļa tiks relaksēta un stiepta (mugurkaula kakla un/vai jostas daļa), pacients tiek iekarināts slingā. Pirms stiepšanas fizioterapeits veic muskulatūras relaksāciju, atbrīvošanu un iesildīšanu, izmantojot mīksto audu manuālās tehnikas.

Kas nepieciešams uz procedūru?

Ērts apģērbs un zeķes.

Attēls
Slinga terapija Jaunķemeros