Fizikālā terapija

Magnētterapija Jaunķemeros

Fizikālā terapija ir medicīnas nozare, kurā izmanto dažādus dabas faktorus - siltumu, gaisu, gaismu, arī mainītus dabas faktorus - mikroviļņus, mehānisko enerģiju u.c. Fizikālās terapijas metodes  iedarbojas uz ķermeņa audiem ar tehnoloģiju palīdzību. Tas palīdz paātrināt atveseļošanās procesu un saņemt maksimāli efektīvu rehabilitāciju problemātiskajā zonā.

Kas ir aeroterapija?

Aeroterapija ir klimatterapijas metode, kur dozētu atmosfēras gaisa iedarbību izmanto dziedniecības un profilakses nolūkos. Aeroterapijas galvenie ārstnieciskie faktori ir priežu skuju, fitoncīdus un jūras ūdens aerosolu saturošs āra gaiss. Anticiklona darbības ietekmē ārstnieciskajos faktoros ietilpst saules radiācija, ultravioletais un infrasarkanais starojums, kā arī ir nozīme gaisa temperatūrai, mitrumam, vēja ātrumam.

Kāda ir aeroterapijas ietekme?

Procedūra trenē organisma termoregulācijas mehānismus un norūda organismu, padarot to mazāk jutīgu pret atvēsināšanos, uzlabo plaušu ventilāciju, sirdsdarbību, asins sastāvu, veicina skābekļa nokļūšanu audos, normalizē miegu. Pieaug audu vajadzība pēc skābekļa, palielinās gāzu apmaiņa, uzlabojas iekšējo orgānu apasiņošana un normalizējas nervu sistēmas tonuss. Aeroterapija normalizē arteriālo asinsspiedienu un mazina galvassāpes.

Kā notiek aeroterapijas procedūra?

Aeroterapija notiek aeroterapijas terasē rehabilitācijas centra 9.stāvā, ņemot vērā meteoroloģiskos apstākļus (gaisa temperatūra, vēja virziens un stiprums, nokrišņi, mitrums). Aeroterapiju nodrošina tikai labvēlīgos meteoroloģiskos apstākļos – gaisa temperatūra līdz - 10° C, bez nokrišņiem un bez stiprām vēja brāzmām.

Attēls
Aeroterapija Jaunķemeros

Elektroprocedūru cenas

Kas ir elektroprocedūra?

Daudzi dabā sastopamie fizikālie faktori pārveidotā vai nepārveidotā veidā tiek izmantoti elektroprocedūru metodēs. Elektroprocedūru terapijas laikā uz organismu iedarbojas zema sprieguma līdzstrāva, t.s. galvaniskā strāva. KRC “Jaunķemeri” piedāvā sekojošas elektroprocedūras:

 • elektroforēze;
   
 • amplipulsterapija;
   
 • diadinamoterapija;
   
 • fluktējošo strāvu terapija
   
 • interferencterapija;
   
 • darsonvalizācija u.c.
   

Kā iedarbojas elektroprocedūra?

Elektroprocedūras iedarbojas uz organismu caur ādu, kā rezultātā uzlabojas asins un limfas cirkulācija, tiek stimulēti uzsūkšanās procesi audos, samazinās sāpes, samazinās tūska, samazinās iekaisums, normalizējas orgānu funkcijas, tiek paaugstinātas organisma pretestības spējas.

Kādu problēmu gadījumos rekomendē?

 • Mugurkaula spondiloze, disku protrūzijas un trūces;
 • Sāpes mugurā, locītavās, kaulos un muskuļos;
 • Saaugumi, rētaudi;
 • Sarežģījumi pēc kaulu lūzumiem, mežģījumi, saišu sastiepumi, sasitumi;
 • Galvas sāpes;
 • Kāju asinsvadu slimības (vēnu varikoze) u.c.

Magnētterapijas cenas

Kas ir magnētterapija?

Magnētterapija ir fizikālās terapijas metode, kurā izmanto pastāvīgu vai impulsveida zemas frekvences magnētisko lauku.

Kā iedarbojas un kādām saslimšanām rekomendē magnētterapiju?

Magnētterapiju ārstniecībā izmanto ne tikai sāpju un muskuļu spazmu novēršanai, tūskas un iekaisuma mazināšanai, mikrocirkulācijas un vielmaiņas uzlabošanai, bet arī profilaktiskai pēdu veselības nostiprināšanai, brūču dzīšanas sekmēšanai, rētaudu mīkstināšanai un mazināšanai, pie vēnu varikozes, radikulopātijas, osteohondrozes u.c. saslimšanu gadījumos.

Kādu problēmu gadījumos rekomendē?

 • saistaudu saslimšanas;
 • kustību balsta aparāta saslimšanas;
 • nervu sistēmas problēmām;
 • pēc traumām.
Attēls
Magnētterapija Jaunķemeros

Ultraskaņas terapijas cenas 

Kas ir ultraskaņas terapija?

Ultraskaņas terapija ir fizikālās terapijas metode, kas darbojas, ultraskaņas viļņu enerģiju pārveidojot siltuma enerģijā. Ultraskaņa tiek producēta, izmantojot speciālu aparatūru.

Kā iedarbojas ultraskaņas terapija?

Ultraskaņas iedarbības mehānismu un terapeitisko efektu veido vietējas un vispārējas pārmaiņas organismā, kuras rada trīs efekti – mehāniskais, termiskais un fizikāli ķīmiskais. Ar ultraskaņas palīdzību mīkstajos audos var ievadīt dažādus ārstnieciskos līdzekļus, kā rezultātā bez ultraskaņas iedarbības darbosies arī attiecīgā līdzekļa farmakoloģiskās īpašības.
Ultraskaņas procedūrai piemīt pretsāpju, pretiekaisuma, imunitāti stiprinošs un vispārspēcinošs efekts.

Kādām saslimšanām rekomendē?

 • locītavu un mugurkaula saslimšanām;
 • saišu un muskuļu sastiepumiem;
 • akūtiem un hroniskiem iekaisuma procesiem;
 • akūtiem un hroniskiem iekaisuma procesiem;
 • ādas saslimšanām.
   

Sāls terapijas cenas

Kas ir sāls terapija?

Haloterapijas (sāls terapijas) pirmsākumi meklējami senajā Grieķijā. Nosaukuma pamatā izmantots grieķu vārds “halos” - sāls. Turklāt, ir zināms, ka arī mūki ļaužu dziedināšanai izmantojuši sāls alas. Ir pagājuši vairāk nekā 20 gadi, kad tika izstrādāta inovatīvā tehnoloģija sāls terapiju izmantot mākslīgi radītā sāls alā, kuras mikroklimats maksimāli pietuvināts dabā sastopamām sāls alām.

Kāda ir sāls terapijas ietekme?

Sāls iznīcina uz gļotādas esošās baktērijas un sēnītes, tajā pašā laikā stiprinot imūnsistēmu. Tieši tādēļ bērni, kuri saņēmuši sāls dziedniecību, ir ievērojami spēcīgāki un retāk slimo. Sāls terapija padara brīvāku elpošanu caur degunu un mazina iesnas. Sāls aerosols satur negatīvos jonus, tas labi iedarbojas uz nervu sistēmu - samazina stresu, novērš bezmiegu.

Kādām saslimšanām rekomendē?

Sāls terapija ir īpaši labi piemērota astmas slimniekiem, kā arī cilvēkiem, kuriem ir biežas elpceļu saslimšanas – iesnas, klepus, mandeļu iekaisumi, ausu iekaisumi. Sāls terapija nozīmīga saaukstēšanās slimību profilaksei, imūnās sistēmas stiprināšanai, alerģijas simptomu atvieglošanai, klepus simptomu mazināšanai, pacientiem ar bronhiālo astmu, tās profilaksei, nervu nomierināšanai.

Kā notiek sāls terapijas procedūra?

Seansa laikā pacienti sēž atpūtas krēslos un mierīgi elpo sāls jonizēto gaisu, to ieteicams ieelpot caur degunu un izelpot caur muti. Sāls terapijas neatņemama sastāvdaļa ir haloģenerātors, kurš nodrošina vienmērīgu sāls aerosola plūsmu visa seansa laikā. Sāls istabas sienas un grīda klāta ar daudzkārtainu sāls pārklājumu, kas rada antibakteriālu un antialerģisku vidi.
Sāls seansa laikā skan relaksējoša mūzika un ir pieklusināta gaisma.
Seansa ilgums 30 minūtes.

Attēls
Sāls terapija Jaunķemeros

Limfodrenāžas cenas

KAS IR LIMFODRENĀŽAS APARĀTPROCEDŪRA?

Limfodrenāža ir mehāniska masāža ar mainīgu gaisa spiedienu, kas pakāpeniski pildās gaisa zābakos un iegurņa jostā.

KĀDA IR LIMFODRENĀŽAS APARĀTPROCEDŪRAS IETEKME?

Limfodrenāžas aparātprocedūra:

 • aktivizē vielmaiņu;
 • uzlabo asinsriti un limfas plūsmu;
 • palīdz izvadīt no organisma kaitīgos vielmaiņas galaproduktus – toksīnus;
 • mazina nogurumu, relaksē;
 • novērš liekā šķidruma uzkrāšanos;
 • samazina tūsku;
 • samazina sāpes;
 • samazina celulītu, palielina ādas elastību;
 • samazina augšstilbu, gurnu, sēžamvietas, vēdera apkārtmērus.

KĀDĀM SASLIMŠANĀM TO REKOMENDĒ?

Procedūra mazina celulītu un dažādas izcelsmes tūskas, uzlabo venozo atteci. Ļoti efektīva procedūra pie „smagu” un pietūkušu kāju problēmas. Procedūra efektīva pie vājiem augšstilbu, gurnu, sēžamvietas un vēdera saistaudiem. Ieteicama pēc grūtniecības, kā arī cilvēkiem ar mazkustīgu dzīvesveidu – profilaktiskos nolūkos.


KĀ NOTIEK LIMFODRENĀŽAS APARĀTPROCEDŪRA?

Pacientu noguldina uz kušetes, kājās tiek uzvilkti īpaša materiāla zābaki un var tikt uzlikta arī tāda paša materiāla josta ap gurniem. Visas detaļas ar speciālām spiediena caurulītēm ir savienotas ar limfodrenāžas aparātu, kurš producē saspiestu gaisu. Spiediens automātiski un vienmērīgi tiek uzpildīts gaisa zābakos un
jostā, veidojot maigus, ritmiskus spiediena viļņus. Tie sākas no pirkstgaliem vai potītēm un dažu sekunžu laikā uzslīd līdz augšstilbiem, sēžamvietas, gurniem un vēdera, tad spiediens automātiski no visām ķermeņa daļām izzūd un sākas nākamā spiediena fāze. Spiediena daudzumu un uzpildīšanas ātrumu ir iespējams regulēt individuāli katram klientam.
Procedūras ilgums 30 – 40 minūtes.

KAS NEPIECIEŠAMS UZ PROCEDŪRU?

Ērts apģērbs un zeķītes.

Attēls
Limfodrenāža Jaunķemeros
Attēls
Limfodrenāža Jaunķemeros 2