Rehabilitācijas stāsti

Rehabilitācijas stāsti Jaunķemeros

Patiesi priecājamies, ka mūsu speciālisti un infrastruktūra var būt noderīgi cilvēkiem ceļā uz dzīvesprieka atgūšanu un jauniem sasniegumiem!

Esam izveidojuši video sēriju, pateicoties mūsu paravieglatlētu atsaucībai, lai parādītu, kāda ir patiesā rehabilitācijas būtība, un kā ar pareizo pieeju sasniegt jaunas virsotnes jebkurā situācijā.

Ārsts teica – jums vajag mieru, laiku un siltumu!

Pērn rudenī ar Covid-19 Delta variantu saslima viens no vadošajiem Latvijas Nacionālās operas solistiem Raimonds Bramanis un viņa ģimene. Lai uzlabotu veselību un mazinātu kovid atstātās sekas, Raimonds un viņa sieva operdziedātāja Dana Bramane šovasar atguva spēkus rehabilitācijas centrā “Jaunķemeri”. Par savu pieredzi rehabilitācijas centrā stāsta operdziedātājs. 

Attēls
Raimonda Bramaņa pieredze Jaunķemeros


“Lai gan vīrusu izslimojām jau rudenī, gada sākumā, kad arī operā sākās jaunā sezona, abi ar sievu secinājām, ka ar veselību nav īsti labi. Sievai kovids atstāja sekas uz kauliem, locītavām un es vēl aizvien turpinu cīnīties ar elpceļu problēmām. Bet balss ir operdziedātāja galvenais darba instruments! Pa šo laiku esmu bijis pie tik daudziem ārstiem uz konsultācijām un izmeklējumiem, ka mapīte ar medicīniskiem dokumentiem kļuvusi biezāka kā mana nošu mape. Dakteri visi kā viens teica – jā, šīs ir kovida sekas – jums vajag mieru, laiku un siltumu! Man ieteica  konsultēties ar rehabilitācijas ārstu par iespējām uzlabot veselību pēc pārslimota vīrusa. Devos pie ārsta uz “Gaiļezeru”, kur arī uzzināju  par iespēju pieteikties uz valsts apmaksātu rehabilitācijas programmu. Godīgi sakot, izņemot 100 eiro pabalstu, ko saņēmām toreiz, kad piedzima bērni, nekādus citus valsts piedāvātos labumus nekad neesmu izmantojis. Taču par lielu pārsteigumu drīz vien saņēmu zvanu, ka ir iespēja tikt rehabilitācijas programmā pacientiem pēc pārslimota Covid-19. Tikai jākravā somas tūlīt, lai jau tuvākajās dienās ierastos rehabilitācijas centrā “Jaunķemeri” uz 10 dienu programmu.

No ārsta līdz procedūrām
Mūsu rehabilitācijas programma sākās ar konsultāciju pie ārsta Venta Miltiņa. Izrunājām gan visu to, kas attiecas uz veselību, gan, protams, parunājām arī par mūziku mazliet... Ārsts mums sastādīja ieteicamo procedūru sarakstu un dienas grafiks sanāca visai noslogots – abiem ar sievu katram pa divām grāmatiņām, kas pierakstītas pilnas ar procedūru sarakstiem, bijām aizņemti no pusdeviņiem līdz pat trijiem pēcpusdienā. Regulāri apmeklējām sāls istabu, kas nāk par labu vīrusa plosītajiem elpceļiem. Baudījām arī zemūdens masāžas, kas izkustina limfu, uzlabo mikrocirkulāciju. Masierīte gan paskaidroja,ka masāžu kursa sniegtos labumus tā pa īstam sajutīsim tikai pēc 10 dienām. Zinu, ka man tādas maigās, paijājošās masāžas nelīdz, tāpēc priecājos, ka Jaunķemeros tiku pie masieres Larisas, kura mācēja izmasēt muguru tik pamatīgi un rūpīgi, ka, šķiet, uzlabojumus elpceļos sajutu jau tajā pašā vakarā. 

Fizioterapija ar lielo burtu
Lai spētu pareizi dziedāt, ļoti svarīgi, lai arī ribas, krūšukurvis un mugura būtu labā stāvoklī. Te man ļoti noderēja fizioterapeites Viktorijas palīdzība, kura ierādīja, kā labāk vingrināt krūšukurvi, kā atslābināt diafragmu – šīs zināšanas man noteikti noderēs arī turpmāk nākotnē. Viktorija ir fizioterapeite ar lielo burtu, viņa izdrukāja mums arī vingrinājumu attēlus, lai abi ar sievu varam tos turpināt praktizēt mājās. Plānojam iegādāties arī vingrošanas bumbas un citus palīgrīkus, tikai jāatrod dzīvoklī vieta, kur visus šos rīkus uzglabāt. 

Dūņas mums gāja secen
Protams, šurp braucot, arī mēs cerējām, ka varēsim “Jaunķemeros” izbaudīt dūņu procedūras, bet ārsts konsultācijā paskaidroja, ka mūsu gadījumā dūņu procedūras varētu tikai saasināt veselības problēmas. To, protams, negribējām. Tāpēc dūņu procedūras mums gāja secen, toties baudījām broma vannas. Apmeklējām arī uztura speciālistes vadīto lekciju. It kā jau visi zinām, ko nozīmē ēst veselīgi, bet man tik un tā radās 100 un viens jautājums uztura speciālistei, tāpēc no šīs lekcijas ieguvu daudz vērtīgu zināšanu savai turpmākai ikdienas dzīvei.

Trenē balsi un lutina pēdas
Kad viesojāmies “Jaunķemeros”, bija burvīgs, silts laiks, tāpēc vakaros devāmies basām kājām pastaigāt pa sensoro taku, kas izveidota rehabilitācijas centra parkā. Kā cilvēks, kurš dzimis pilsētas mikrorajonā un audzis starp mūriem, vienmēr sajūsminos par iespēju pastaigāt basām kājām. Sensorā jeb baskāju taka nav tikai stila lieta līdzīgi kā šobrīd smūtiju dzeršana. Tā ir iespēja, ejot pa čiekuriem, smiltīm, oļiem lieliski izmasēt pēdas.

Rehabilitācija ir darbs, nevis atpūta
Senāk operas solistiem reizi gadā bija iespēja uz mēnesi doties rehabilitācijā uzlabot veselību, lai varētu turpināt strādāt. Kā zināms, katram otrajam operdziedātājam ir profesionālā astma, jo diendienā sanāk elpot skatuves putekļus. Tāpēc operā ir tā iespēja saņemt izdienas pensiju par 10 un 20 nostrādātiem gadiem uz skatuves.
Braucot uz rehabilitāciju, sākumā abi ar sievu arī domājām, ka šī būs mums laiska atpūta. Taču drīz vien sapratām, ka neesam atbraukuši šeit atpūsties, bet strādāt, lai atgūtu veselību. Programmas devītajā dienā nogurums bija visai pamatīgs, bet uzskatu, ka rehabilitācijā ļoti daudz atkarīgs no pašu pacientu līdzdalības. Var jau doties fizioterapeita vadītajā pastaigā ar Smovey riņķiem rokās, bet pusceļā apstāties un labāk nopirkt zemenes, sākt baudīt dzīvi pa savam. Tomēr mūsu izvēle bija maksimāli un no sirds piedalīties visās aktivitātēs un apmeklēt visas procedūras, ko mums piedāvā.”


Īsumā par laiku "Jaunķemeros":

 • Mīļākā procedūra: Noteikti fizioterapija pie Viktorijas. Cilvēks īstajā vietā!
 • Vārds, kas visprecīzāk raksturo rehabilitācijā pavadīto laiku: Veselība. 
 • Gardākais ēdiens, ko baudīju “Jaunķemeros”: Perfekti pagatavota liellopa gaļa- sautēta, mīksta, kūst mutē.
 • Vakara aktivitāte: Pastaigas. Uzturoties “Jaunķemeros” procedūru starplaikos devos uz jūru trīs reizes pa pusstundai – dienas beigās 19 000 soļi bija mēroti. 

Vairāk par iespēju pieteikties uz programmu Rehabilitācija pēc Covid-19, lasi šeit.

Attēls
Raimonda Bramaņa pieredze Jaunķemeros

Laiks sev “Jaunķemeros” – daudzas pirmās pieredzes

“Šī bija jaunas pieredzes piepildīta diena,” par rehabilitācijas centrā pavadīto laiku saka TV un radio raidījumu vadītāja Agnese Drunka. Ja no rīta mērķis bijis veltīt laiku sev, restartēt prātu un ķermeni, tad vakarā mājās Agnese atgriezās gan patīkami nogurusi, gan iespaidiem pilna – nav jābrauc pāri robežām, ja tepat ir tik daudz ko izbaudīt pirmo reizi dzīvē. 

Agneses dienas plāns *

9.00 Brokastis**
9.30 Konsultācija pie ārsta neirologa
10.00 Fizioterapeita konsultācija
10.30 Zemūdens masāža
11.00 Dūņu aplikācijas, sērūdeņraža vanna, klasiskā masāža
12.30 Pusdienas
13.00 Reitterapija
14.00 Slinga terapija
14.30 Launags
15.00 Nūjošana
16.30 Ājūrvēdas masāža
17.00 Vakariņas

* Šādu dienas plānu Agnesei individuāli izveidoja ārsts, vadoties pēc viņas vēlmēm un veselības stāvokļa. Tas netiek piedāvāts kā gatava programma, bet ikvienam ir iespēja savu dienu “Jaunķemeros” saplānot tā, lai varētu izbaudīt visu, ko vēlas un ko pieļauj veselības stāvoklis.
** Agnese ieturēja maltītes pēc uztura speciālistu izstrādātas mazkaloriju ēdienkartes, ko parasti bauda programmas “Sulu maģija” dalībnieki.

Attēls
Agnese Drunka rehabilitācijā Jaunķemeros

Brokastu laiks
“Šurp braucot domāju par to, cik svarīgi šai aizņemtajā laikā atrast laiku, ko veltīt sev. Pretējā gadījumā sākas stāsts par pustukšas glāzes nepārtrauktu turēšanu rokā – dienu divas to varam izturēt, bet mēnesi vai ilgāk – vairs nē. Tad vajag visu nolikt malā un atpūsties – ne tikai sievietēm, bet arī vīriešiem. Baudot brokastīs sojas pienā gatavotu ābolu uzputeni un kafijas vietā veselības šotiņu no burkānu, citronu sulas ar kurkumu, ingveru un pipariem, vēl nenojaušu, ka, pavadot dienu “Jaunķemeros”, priecāšos te redzēt arī brīnišķīgus pārus, kuri mācējuši atrast šo laiku sev, lai kopā atpūstos un pēc tam būtu spēks dzīvot un strādāt tālāk ar pilnu jaudu.”

Konsultācija pie ārsta
“Mani iztaujā par veselības stāvokli, alerģijām. Tā kā nekādu nopietnu diagnožu man nav, procedūras varēšu baudīt, bet brīdī, kad man izmēra asinsspiedienu, pārņēma bažas, vai ar to šī diena nebeigsies. Asinsspiediens paaugstināts. Zinu, ka tad, kad mazliet uztraucos, tā mēdz notikt un daktere mani mierina, sakot, ka arī viņai ir tā sauktais “baltā halāta sindroms”, kad uztraukums ārsta kabinetā, liek asinīm riņķot straujāk. Vēl mazliet nogaidām, tad asinsspiedienu izmēra vēlreiz un par laimi – viss kārtībā.” 

Pie fizioterapeita
“Konsultācijā fizioterapeite aprēķināja gan manu ķermeņa masas indeksu, gan svēra, gan mērīja. Pēdējos gados vienmēr rakstīju vienu ciparu, cik centimetru gara pēc savām domām esmu. Uzzināju, ka ka patiesībā esmu par 1 cm īsāka nekā domāju. Fizioterapeite norādīja uz mana ķermeņa vājajiem punktiem un sniedza padomus, kā sevi turēt labā formā.” 

Attēls
Agnese Drunka fizioterapijā

Zemūdens masāžā gluži kā Ventas rumbā vasarā
“Nebeidzu sajūsmināties, cik brīnišķīga bija kundze, kas sniedza zemūdens masāžu! Neko tādu līdz šim nebiju baudījusi. Sajūtas masāžas noslēgumā atsauca atmiņā vasaru Ventas rumbā Kuldīgā, kad iegremdējies upes ūdenī un ļauj ūdenim sev krist virsū. Sākumā kut, tad ir sāpīgi,pēc tam – ļoti patīkami. Man pēc vakardienas treniņa mazliet sāpēja sēžas muskuļi un masiere rūpīgāk piestrādāja pie problēmzonas ar ūdens strūklu, lai šos muskuļus izmasētu un atslābinātu vēl labāk. Kad tika izņemts vannas aizbaznis un ūdens tecēja prom, bija žēl, ka procedūra tik ātri galā.” 

Attēls
Agnese Drunka bauda zemūdens masāžu

No dūņām – sērūdeņraža vannā, pēc tam – uz masāžu
“Viens spainis dūņu uz kušetes– žvarkst! Otrs spainis – žvarkst! Skatos un domāju, nez vai spēšu saņemties dūņās iegulties. Tagad zinu, ka tas ir tā vērts. Kādā brīdī, protams, kļūst karsti, sajūtas gandrīz kā karstajā jogā, kad šķiet – vairs nevaru. Paldies kundzei, kura sniedza procedūru un nāca laiku pa laikam man noslaucīt sviedrus no pieres. Nogulēt 40 grādu karstās dūņās nav joka lieta bet pēc 15 minūtēm pametu savu dūņu gultu un kāpu sērūdeņraža vannā. Kad pēc procedūras noskalojos dušā, jutu kā ķermenis viegli kņud, it kā to durstītu ar adatiņām. Pēc šīs procedūras neiesaka smērēties ar krēmiem vai mazgāties ar ziepēm, bet tikai noskaloties ar ūdeni, lai efekts saglabājas ilgāku laiku.
Mani pozitīvi pārsteidza tas, ka rehabilitācijas centrā visi ir kopā – gan jauni, gan veci, gan tie, kuri ieradušies attīrīt ķermeni, gan tie, kuri atlabst pēc nopietnām veselības problēmām. Kādā brīdī pat sajutos neērti, ka šeit esmu, lai vienkārši atpūstos, bet tā tas bija līdz brīdim, kad manai mugurai masierīte ķērās klāt... Tiekot līdz maniem saspringtajiem pleciem, viņa nopūtās: “Šeit gan netieku klāt!”. Jā, mugura un pleci ir mana problemātiskā zona un vīrusa pandēmijas dēļ uz masāžu neesmu sen bijusi. Taču masāža man ir svarīga, lai ķermenis normāli funkcionētu.”

Pusdienas. Sasildīties no iekšpuses
“Izgaršoju arī to, kādas maltītes “Jaunķemeros” bauda programmas “Sulu maģija” dalībnieki, kas izvēlas mazkaloriju uzturu. Pusdienu piedāvājumā  - veģetāra biešu zupa. Jauki, ka uz pusdienu galda pieejams ingvers, kurkuma un arī klijas, ar kurām pats var bagātināt vai iebiezināt savu ēdienu. Papildināju savu zupiņu ar kurkumu, lai tā būtu mazliet pikantāka un tā patīkami izsildītu ķermeni no iekšpuses.”

Slinga terapija
“Šī terapija mani pārsteidza visvairāk. Tā ilga 30 minūtes, bet šķita, ka laiks paskrēja ātrāk. Fizioterapeite tik labi izstiepa gan mana kakla, gan plecu, gan muguras muskuļus. Kad esi elastīgajās iekarēs pacelts gaisā, muskuļi atbrīvojas un kādā brīdī šķiet, ka pazaudē sevi laikā un telpā, vairs nesaproti – vai tu esi tas, kas pacelts gaisā, vai kušete ir nolaista zemāk. Vienīgais, ko gribas – lai tas nebeidzas. Šķiet, es vienā brīdī pat iemigu.”

Attēls
Agnese Drunka slinga terapijā

Launags. Spēks otrajam cēlienam
“Glāze svaigi spiestu sulu kokteiļa no bietēm, burkāniem, āboliem, apelsīna bija tieši tas, kas vajadzīgs, lai man atkal būtu enerģija turpināt dienu.”

Par nūjošanu vairs nesmīnēšu 
“Teikšu atklāti, līdz šim man vienmēr licies, ka nūjot ir smieklīgi, bet, kad pēc nodarbības atgriezos savā numuriņā, secināju – mugura slapja nosvīdusi! Nūjot devāmies grupā kopā ar dažāda vecuma un pieredzes cilvēkiem. Par laimi bija arī tādi kā es, kas nūjoja pirmo reizi. Varu teikt, ka ar vienu treniņu noteikti ir par maz. Ja plānojat atpūtu “Jaunķemeros” uz vairākām dienām, iesaku neizlaist nūjošanas nodarbības, lai uzkrātu pieredzi un pēc tam varētu to turpināt darīt mājās. Turklāt - darīt pareizi.” 

Attēls
Agnese Drunka, nūjošana Jaunķemeros

Ājurvēdas masāža patīkamam dienas noslēgumam
“Tik labi, ka man jau ir bijusi pieredze ar ājurvēdas masāžām, zināju, ko no tās sagaidīt. Tiem, kas šo masāžu bauda pirmo reizi, jārēķinās, ka tiek izmantots ļoti liels eļļas daudzums – viss ir vienā eļļā! Tā kā no rīta biju baudījusi klasisko masāžu, šī ājūrvēdas masāža ir daudz maigāka, relaksējošāka, bet dienas noslēgumam – tieši tas, kas nepieciešams.” 

Vakariņu princese – kvinoja
“Par manu aizraušanos ar kvinoju mana ģimene gan reizēm pasmejas, jo šo produktu pievienoju gatavojot visdažādākos ēdienus. Viņiem tas šķiet pilnīgi lieki, bet man kvinoja tik ļoti garšo! Tāpēc priecājos, ka dienas noslēgumā “Jaunķemeros” baudīju sev tīkamus salātus ar kvinoju, bieti, ābolu, spinātiem, sieru, apelsīniem.” 

Brauciens mājup
“Dažas fotogrāfijas par to, kā man šodien bija gājis, ieliku arī savā Instagram kontā un paziņa vaicāja, vai esmu labi relaksējusies. Teicu, drīzāk gan patīkami nogurusi, jo vakarā tiešām jutu, ka pietrūkst jaudas. Noteikti vēlreiz šeit ieplānošu atpūtu, piemēram, uz trīs dienām, tikai nākamreiz ņemtu līdzi vēl kādu, lai būtu arī kompānija. Protams, kad diena ir tik piesātināta, vakarā nekam citam kā miegam spēka vairs neatliek, bet absolūtai labsajūtai arī labas sarunas nav mazsvarīgas.”

 

Vairāk par iespējām izbaudīt kādu no veselības veicināšanas programmām, lai uzlabotu savu pašsajūtu, lasi šeit.
 

atpūties skolotājs skolēniem spēJ sniegt vairāk!

Skolēnu brīvlaikā vai atvaļinājuma laikā daudzi skolotāji izmanto iespēju, lai KRC “Jaunķemeri” izbaudītu īpašo piedāvājumu izglītības iestāžu darbiniekiem, pavadot šeit 5 vērtīgas un darbīgas dienas, uzlabojot savu veselību un uzkrājot enerģiju jaunam darba cēlienam. Lūk, ko par šo pieredzi stāsta paši skolotāji.

 

Pirmā jogas pieredze un daudz patīkamu procedūru

Stāsta Linda Žukova:

Attēls
skolotāja Linda Žukova par atpūtu Jaunķemeros

“Par iespēju izglītības iestāžu darbiniekiem uzlabot savu veselību rehabilitācijas centrā  “Jaunķemeri” uzzināju portālā e-klase.lv un apņēmos, ka pavasara brīvlaikā 5 dienas noteikti veltīšu savas veselības uzlabošanai. Par lielu pārsteigumu, ierodoties rehabilitācijas centrā, sastapu šeit arī savas kolēģes no Ventspils. Ikdienā mums ļoti reti sanāk satikties, tāpēc šāda negaidīta satikšanās vietā, kur cilvēki brauc pēc labsajūtas un veselības, mani ļoti iepriecināja.
Tā kā vēl pirms došanās uz “Jaunķemeriem” man bija sākušās problēmas ar ceļiem, šī iemesla dēļ daudzas fiziskās aktivitātes gāja secen. Iespēju robežās centos piedalīties gan nūjošanā, gan pirmo reizi dzīvē apmeklēju jogas nodarbību. Savu rehabilitācijas programmu papildināju vēl ar dažām procedūrām, ko iegādājos papildus. Rezultātā katra diena bija tik piepildīta, ka garlaikoties neatlika laika. Paķer tik dvielīti padusē un steidz no vienas procedūras uz otru! Izbaudīju gan ārstnieciskā minerālūdens vannas, gan dūņu procedūras, ar ko “Jaunķemeri” ir slaveni. Apmeklēju sāls istabu, baudīju masāžu un aeroterapiju, kas agrā pavasarī likās pat eksotiski – guli ievīstīts siltā maisā 9.stāva terasē virs koku galotnēm un elpo svaigo piejūras gaisu.
Skolotājiem īpaši novēlu parūpēties par muguras veselību. Mums tik daudz laika sanāk pavadīt pie datoriem, tāpēc muguras muskuļi allaž ir saspringti, bet fizioterapija, ārstnieciskā vingrošana vai masāžas var būt lieliska dāvana sev. Turklāt skolotājam arī jāatrod laiks, lai atpūtinātu nervus. ja būsim mierīgi un līdzsvaroti, vairāk spēsim sniegt arī mūsu skolēniem.”

 

Divreiz gadā šurp braucu uzlabot veselību

Stāsta Ingūna Villenova:

Attēls
Ingūna Villenova, skolotāja par pieredzi rehabilitācijā


“Savulaik, ejot uz darbu un šķērsojot ielu, piedzīvoju negadījumu - mani notrieca auto un rezultātā guvu traumu – galvaskausa pamatnes lūzums, ilgstošs atveseļošanās un rehabilitācijas periods. Tieši veselības problēmu dēļ pirmo reizi nonācu rehabilitācijas centrā “Jaunķemeri” un turpmāk divreiz gadā šurp braucu uzlabot veselību. Jau pirmajā reizē pārliecinājos par profesionāliem speciālistiem, kuri šeit strādā. Mana ārstējošā ārste bija daktere Ilze Zirnīte – ļoti zinoša, ieinteresēta, deva daudz labu padomu veselības uzlabošanai.
Pa šiem gadiem izbaudītas visdažādākās procedūras, arī zemūdens masāžas, minerālūdens vannas, neskaitāmas individuālas nodarbības ar fizioterapeitu. Mana veselība ir uzlabojusies, galvas reiboņi mazinājušies. Ja vien spēj sevi pareizi motivēt, rehabilitācijas procesā pašsajūtas uzlabošanās ir neizbēgama. Tāpēc arī saviem kolēģiem, skolotājiem, novēlu cienīt sevi un parūpēties par fizisko un mentālo veselību, neatliekot to uz vēlāku laiku, kad veselība pasliktinās. Vesels skolotājs arī skolēniem ir daudz noderīgāks!”
 

Atpūta jāplāno tieši tāpat kā plānojam darbu

Stāsta Jolanta Vronovska:

Attēls
skolotāja Jolanta Vronovska par rehabilitāciju Jaunķemeros

“Deviņus mēnešus gadā mums, skolotājiem, ir intensīvs darba periods, tāpēc atpūta jāieplāno tieši tāpat, kā plānojam darbu. Nu jau uz programmu izglītības iestāžu darbiniekiem “Jaunķemeros” esmu braukusi vairākkārt, katrreiz sev līdzi aicinot vēl kādu kolēģi, lai šīs būtu ne tikai piecas dienas veselības labā, bet arī lieliski pavadīts laiks patīkamā kompānijā.
Kopumā šī ir kolosāla atpūta, jo te par visu ir padomāts – pat karote un dakšiņa nav pašai jānomazgā! Laba sajūta, ka tavs vienīgais pienākums ir apmeklēt paredzētās procedūras un nodarbības. Jau pirmajā vizītē ārsts mudināja: “Tagad gan stāstiet visu par savu veselību un sūdzaties, ja ir kādas problēmas!” Sākumā minstinājos, bet ārstam patiešām jāzina viss par pacienta veselību, lai ikvienam sastādītu pēc iespējas labāko rehabilitācijas plānu. Jo īpaši patika ūdens procedūras un iespēja apmeklēt baseinu rīta pusē, kas deva možumu visai dienai. Pirmo reizi izmēģināju slinga terapiju un papildus programmai iegādājos arī eksotisko ājurvēdas masāžu. Katrreiz, kad atgriežos no atpūtas “Jaunķemeros”, kādu laiku visiem par to vien stāstu, mudinot arī citus atrast laiku sev. Ir vērts šādi pavadīt brīvdienas! Turklāt, ja vienreiz būsi pamēģinājis, noteikti gribēsies atkārtot. Tā notika arī ar mani.”

 

Īpašais piedāvājums skolotājiem šeit!

 

 

Trīs dienas labsajūtai un ķermeņa detoksam 

“Pēdējā laikā bijis tik daudz stresa, dzīvots uz izturības robežas, bet tik ļoti pietrūcis prieka, sevis apzināšanās un iespējas aiziet no situācijām, kas ved uz regresu. Tāpēc trīs dienas rehabilitācijas centrā “Jaunķemeri” veselības uzlabošanas programmā ir labākā dāvana, kādu savam ķermenim varu pasniegt,” tā saka aktrise un režisore Rēzija Kalniņa. Restartēšanās “Jaunķemeros” viņai kļuvusi par patīkamu tradīciju, bet šoreiz atpūtu aktrise bauda kopā ar sava dvīņubrāļa meitu, horeogrāfi un topošo režisori Lindu Kalniņu.  

Attēls
Rēzija Kalniņa ierodas "Jaunķemeros"

Pirmais solis – plānošana


Rēzija: “Esmu nonākusi pie atziņas – ja ikdienā ir liela intelektuāla un emocionāla slodze, atpūta jāplāno daudz biežāk, ja vēlas saglabāt veselu nervu sistēmu. Kad beidzot pēc gariem darba un nemitīgas spriedzes periodiem iestājas kāds atelpas brīdis, tikai tad ķermenis sāk stāstīt, cik sen patiesībā tas ir cieties, dzīvojot uz sarkanās robežas un ilgstoši netiekot galā ar uzlikto slodzi. Tāpēc es restartējos rehabilitācijas centrā “Jaunķemeri”, tā ir mana iespēja pabūt pavisam citā vidē, būt šeit incognito, kā arī izbaudīt visdažādākās ūdens procedūras, kas tik ļoti vajadzīgas nervu sistēmai.” 

Linda: “Tā kā šī ir mana pirmā pieredze rehabilitācijas centrā, pagaidām vēroju savas emocijas un pirmā atziņa – atpūta veselības veicināšanas programmā nebūs laiska slinkošana, bet sava veida darbs. Tikai šoreiz atpūta notiek caur visdažādākajām aktivitātēm un procedūrām, bet jo vairāk ķermenis relaksējas, jo vairāk saproti, cik daudz noguruma tas līdz šim bija sevī uzkrājis.” 

Sērūdeņraža minerālūdens aromāts ir manas bērnības atmiņas

Rēzija: “Kad vēl biju maza un šis rehabilitācijas centrs tika dēvēts par sanatoriju, šurp atpūsties regulāri brauca mana mamma Helga Dancberga, lai baudītu gan broma, gan sērūdeņraža minerālūdens vannas, lai apmeklētu kosmetoloģi. Kamēr mamma procedūrās, mēs, bērni, plunčājāmies baseinā. Tāpēc, ienākot rehabilitācijas centrā un sajūtot sērūdens smaržu, es atkal atrodu sevi priekā, jo tās ir manas bērnības atmiņas. Taču arī šoreiz brīvdienas “Jaunķemeros” kā allaž sākās ar pirmo vizīti pie ārsta. Mani konsultēja ārste kardioloģe Svetlana Loščiņina, kura izmērīja asinsspiedienu, pulsu un ieteica veikt papildu izmeklējumus sirdij. Apzinos, ka, dzīvojot stresā un pārslodzē, tas visspilgtāk atspēlējas uz manu sirdsdarbību. Ja dvēsele atpūšas miegā, ķermenim ar to bieži vien ir par maz.” 

Attēls
Rēzija Kalniņa baseinā

Hatha joga

Rēzija: “Pēc vizītes pie ārsta speciālists veica nelielas korekcijas manā sākotnēji paredzētajā programmā, ierobežojot fiziskās aktivitātes, lai saudzētu sirsniņu, bet par laimi pirmajā dienā neizpalika Hatha jogas nodarbība pie Unas Munises. Pirmo reizi piedzīvoju tik profesionālu un absolūti zinošu speciālistu! Ik brīdi nodarbības laikā varēja sajust, ka Una pilnībā pārzina šo lietu un to, ka šī ir pasniedzēja ne tikai ar zināšanām par fizisko ķermeni, bet arī par garīgo pusi. Tiesa par jogas filosofiju Una nodarbības laikā tikai toleranti ieminējās, bet to neakcentēja, un tas bija tik jauki no viņas puses, lai tie, kuri uz jogu atnākuši pirmo reizi, nenobītos, nejustos slikti, ja neko par jogu līdz šim nav zinājuši.” 

Uzticēt savu muguru fizioterapeitam

Rēzija: “Man ļoti patīk šī sajūta, ka atkal varu atgriezties pie tiem pašiem meistariem, pie kuriem procedūras esmu baudījusi jau iepriekš. Ar fizioterapeiti Viktoriju tiekamies otrreiz. Viktorija izmasēja, palīdzēja atbrīvot manu muguru no sāpīgajiem trigerpunktiem – mezgliņiem, kas izveidojušies muskuļu šķiedrās, kā arī ierādīja vingrinājumus, ko ieteicams praktizēt mājās, lai saspringtos muguras muskuļus relaksētu. Pēc fizioterapeita konsultācijas devos uz kiosku un iegādājos masāžas rullīti – tas noteikti noderēs manas muguras muskuļiem!
Reiz spēlējot lomu kādā izrādē, man bija enerģiski jālēkā pa gultu, kas patiesībā nebija mīksts matracis, bet gan parasts dēlis, kas pārklāts ar plānu sedziņu. Rezultātā tiku pie diska trūces, tāpēc par muguras veselību man jāpiedomā jo īpaši.” 

Linda: “Tā kā es daudzus gadus esmu bijusi dejotāja, šīs profesijas dēļ man ir bojāti meniski ceļos. Savukārt dēļ ceļiem sākās problēmas gūžās, bet vēlāk tas atspoguļojās arī mugurkaula krustu daļā. Vesela notikumu un likumsakarību ķēde! Paldies fizioterapeitei, kura manu muguru novērtēja, konsultēja un pastāstīja, kuras muskuļu grupas jāstiprina, lai ikdienā es justos labāk.”

Attēls
Fizioterapeite veic masāžu

Ūdens un dūņu stihija

Rēzija: “Ja vispār tādas iepriekšējās dzīves eksistē, tad vienā no tām es noteikti esmu bijusi nāriņa. Katram no mums ir sava stihija – vienam uguns, citam zeme, dubļi vai dūņas, bet mana stihija noteikti ir ūdens – vēlos to baudīt visos iespējamos veidos! Ja vien cilvēkam nav bērnības traumas no tā, ka viņš ir bijis pārāk cieši ietīts autiņos no galvas līdz kājām, un arī tagad nebaidās no dažādām ietīšanas procedūrām, noteikti iesaku izbaudīt dūņu procedūras. To, ka šī ir “Jaunķemeru” vizītkarte, var secināt arī pēc cilvēku daudzuma uzgaidāmajā telpā, kas šeit sanākuši ar savām procedūru grāmatiņām un gaida, kad varēs izbaudīt dūņu dziedinošo spēku jeb peloīdterapiju uz savas ādas.”

Linda: “Godīgi sakot, dziedniecisko minerālūdeņu vannas man ir liels atklājums, jo baudīju tās pirmo reizi. Šķiet tik vienkārši – tu tikai 30 minūtes guli broma vannā, bet ūdens iedarbību var sajust arī fiziskā līmenī. Ne velti uz broma vannām nāk cilvēki, lai ārstētu bezmiegu, nervu sistēmu.” 

Attēls
Rēzija Kalniņa dūņu procedūrās

Mazkaloriju diēta ķermeņa detoksam

Rēzija: “Visu šo laiku rehabilitācijas centrā baudījām tādu ēdienu, kādu bauda programmas “Sulu maģija” apmeklētāji. Ideju par to, ka brokastīs jādzer kurkumas dzēriens un linsēklu uzlējums, noteikti paņemšu sev līdzi dzīvē un centīšos šādi rītu sākt arī mājās. Mazkaloriju ēdienkarte kopā ar intensīvo procedūru plānu nodrošina organisma detoksu. To, ka attīrīšanās notiek, jau otrajā dienā var sajust fiziski – šķita, ka ķermenis vairāk salst, bet naktī miegā murgoju – acīmredzot arī zemapziņa tādā veidā met ārā visu lieko, kas tajā sakrājies. Taču no tā nevajag baidīties, jo mēs šeit, rehabilitācijas centrā, esam drošā vietā, speciālistu uzraudzībā.” 

Attēls
Rēzija Kalniņa pusdieno

Vakuummasāža sejai

Linda: “Ļoti patīk, ja speciālists, kurš sniedz procedūru, ir zinošs un spēj atbildēt arī uz jautājumiem, kas mani interesē. Vakuummasāža sejai bija ļoti patīkama, bet man gribējās zināt vairāk – kādos gadījumos to ieteicams veikt un kādu efektu var sagaidīt?  Meistare izskaidroja, ka uz vakuummasāžu sejai dāmas bieži vien nāk pirms svarīgiem pasākumiem vai fotosesijām, kad lielisks izskats nav mazsvarīgs. Pat viena masāžas reize palīdz atsvaidzināt sejas ādu.”

Attēls
Vakuummasāža sejai

EKO rituāls – trīs vienā: tvaicēšana, pīlings, maska

Linda: “Patīkamam brīvdienu noslēgumam, es izbaudīju EKO rituālu, kas sastāv no trīs etapiem. Rituāls sākās ar tvaicēšanu SVEDA tvaika lādē, kas sajūtu ziņā atgādina karsēšanos tvaika pirtī. Kad poras ādā ir atvērušās, ķermenis tiek palutināts ar pīlinga masāžu un visbeidzot seko relaksējoša ķermeņa masāža ar ekokosmētikas masku. Tādu relaksāciju stundas garumā būtu pelnījusi ikviena sieviete!” 

Lidmašīnu vērošana aeroterapijā

Rēzija: “Nevaru iedomāties labāku dienas noslēgumu – vispirms klasiska, nomierinoša masāža, bet pēc tam – procedūra 9.stāvā, ko dēvē par aeroterapiju. Ievīstīta siltā, īpašā guļammaisā, sajutos kā kūniņa, kā tāds Dieva bērns, kurš var gulēt, vērot, kā lidmašīnas debesīs lido, un ieelpināt sevi mierā. Aeroterapija ir atgriešanās pie sevis, kas īpaši svarīgi šajā laikā, kad mums visapkārt eksistē tik daudz dažādu māneklīšu, ar kuriem sociums veiksmīgi cenšas aizvilināt tevi projām pašam no sevis. Kāds teiks – bet arī mājās varu satīties siltā segā un pagulēt ārā sauļošanās krēslā! Noteikti varam, bet mājas vidē domas tāpat nekad nebūs pie sevis. Tās drīz vien aizklīdīs pie darbiem, kas vēl jāpagūst, pie ikdienas pienākumiem. Aeroterapija ir vienkāršs, bet ļoti brīnišķīgs piedzīvojums. Ja atgriezīšos “Jaunķemeros” vēl kādreiz, ļoti vēlētos savas brīvdienas gan iesākt, gan noslēgt tieši ar aeroterapiju. Tas man atsauca atmiņā vārdus, ko savulaik Pēteris Kļava sacīja – varam justies apdāvināti, jo mums ir iespēja staigāt caur priežu mežiem un elpot šo tīro gaisu. “Jaunķemeros” šo apdāvinātības sajūtu ar dabas dziedinošo spēku var izbaudīt pilnā apmērā.” 

Attēls
Rēzija Kalniņa aeroterapijā

Dodoties mājup

Rēzija: “Pa šīm dienām esmu guvusi iedvesmu, apņemšanos turpmāk par sava ķermeņa labsajūtu gādāt biežāk un vismaz reizi nedēļā censties ievērot atslodzes dienas arī uzturā. Protams, būtu pārspīlēti, ja es teiktu, ka trīs dienu laikā esmu pilnībā atlabusi no stresa. Taču noteikti jūtu – esmu savam ķermenim pateikusi paldies par to, ka tas iztur tādu dzīvesveidu, kāds ir man.”

Linda: “Es noteikti atgriezīšos vēl kādreiz, lai restartētu veselību “Jaunķemeros”. Domāju, ka otrās reizes pieredze būtu vēl daudzkārt labāka, jo šo to jau esi izbaudījis iepriekš, tāpēc tagad vēl labāk apzinies, ko no visām procedūrām vēlētos atkārtot, ko gribētu programmā pamainīt, kam veltīt vairāk laika.” 

Attēls
Rēzija un Linda Kalniņas izbauda pirti


*Procedūru un aktivitāšu plāns gan Rēzijai, gan Lindai tika sastādīts individuāli, tas netiek piedāvāts kā gatava veselības veicināšanas programma. Taču ikvienam ir iespēja brīvdienas “Jaunķemeros” saplānot tā, lai varētu izbaudīt visu, ko vēlas un ko pieļauj veselības stāvoklis.

** Rēzija un Linda ieturēja maltītes pēc uztura speciālistu izstrādātas mazkaloriju ēdienkartes, ko parasti bauda programmas “Sulu maģija” dalībnieki.

 

Rēzijas un Lindas 3 dienu programmā tika iekļauts:

 •   Nodarbības ar Smovey riņķiem   
 •   Kardiotrenažieri    
 •   Minerālūdens (broma) vanna  
 •   Hatha joga 
 •   Skābekļa kokteilis 
 •   Pirts komplekss, baseins un zāļu tējas  
 •   Limfodrenāžas aparātprocedūra kājām
 •   Zemūdens masāža
 •   Hidromasāžas baseins
 •   Ārstnieciskā vingrošana
 •   Fizioterapeita konsultācija
 •    Dūņu aplikācijas problēmzonām  
 •    Klasiskā masāža 
 •    Aeroterapija
 •  Vakuuma masāža sejai
 •   EKO rituāls
 •  Ēdināšana četras reizes dienā

 

 

Ja vēlaties palutināt savu ķermeni un uzlabot veselību, gaidīsim Jūsu zvanu:
•    Rezervācijas nodaļa: +371 67733242, (darba dienās, no plkst. 8:30 līdz 16:00) +37126386222 
[email protected]

•    Programma “Sulu maģija”: +371 26386222, +37167733242 
[email protected]

•    Jūs varat uzdāvināt šādu atpūtu arī sev tuvam cilvēkam. Vairāk informācijas šeit!

 


Atvaļināto karavīru pelnīta priekšrocība - rehabilitācija 

Cilvēks, kurš kādreiz bijis saistīts ar profesionālo militāro dienestu, lieliski apzinās un spēj novērtēt, cik svarīgas ir rūpes par savu ķermeni un veselību. Par to vēl svarīgāk ir vienīgi tas, lai  šīs rūpes būtu regulāras un sistemātiskas. Tāpēc Raivo Deklavs un Ilona Kojaloviča KRC "Jaunķemeri" ir bieži viesi.

Restartējot veselību pēc militārā dienesta

Raivo Deklavs, atvaļināts virsnieks, šobrīd zemessargs, starptautiskās klases sporta meistars šaušanas sportā, kurš regulāri apmeklē KRC “Jaunķemeri” veselības uzlabošanai:  

Attēls
Raivo Deklavs

 “Pirms četriem gadiem beidzu savu militāro dienestu kā profesionālā dienesta karavīrs Nacionālajos bruņotajos spēkos un devos pensijā. Kamēr esi profesionāls karavīrs armijā, katru gadu jāiziet tā saucamā “tehniskā apskate” – vispārējā obligātā veselības pārbaude Militārajā medicīnas centrā. Kad biju uz šo pārbaudi pēdējo reizi,  ārsts izstāstīja arī par priekšrocībām, ko profesionālā dienesta karavīri saņem, aizejot pensijā. Starp šīm priekšrocībām ir arī veselības aprūpes pakalpojumi, tai skaitā apmaksāta rehabilitācija reizi gadā. 
Karavīra profesija, līdzīgi, kā daudzas citas, atstāj iespaidu uz veselību. Šis darbs nozīmē lielu fizisko slodzi, negulētas naktis, dzīvošanu poligonos dažādos laika  apstākļos. Arī šobrīd nekas daudz nav mainījies – piedalos militārajās mācībās nu jau kā zemessargs.
Paralēli dienestam agrāk aktīvi trenējos arī šaušanas sportā, tāpēc likumsakarīgi, ka dažas sporta traumas man jau bija bagāžā. Iztēlojaties, cik liela slodze jāiztur pleciem un mugurai, ja sporta mazkalibra šautene sver 7,2 kg, un sacensībās, treniņos tā stundām ilgi jānotur, stāvot praktiski nekustīgā pozā. To, ka man plecu locītavās ir artrozes, kalcināti un vēl visādi citādi brīnumi, ārsts jau bija teicis. Šī iemesla dēļ esmu gājis gan uz ārstniecisko vingrošanu, gan dažādām procedūrām, lai savu veselību uzlabotu. Kad pienāca laiks plānot rehabilitācijas kursu, izvēlējos “Jaunķemerus” tieši tāpēc, ka te ir plašs piedāvāto rehabilitācijas pakalpojumu klāsts – vannas, dūņas, masāžas, fizioterapija, vingrošana – viss, kas nepieciešams. Tomēr mana iecienītākā ir veselības veicināšanas programma “Restartē veselību”. Izvēlos to tieši tāpēc, ka programma ilgst 5 dienas – ne par maz, ne par daudz! 

Dienas noslēgumā - kardiotreniņš

Kad pirmo reizi ierados “Jaunķemeros”, lai uzlabotu veselību, bija jāpacīnās ar saviem aizspriedumiem pret vingrošanas nodarbībām grupās. Ārsts ieteica šīs nodarbības, un sākumā arī aizgāju, bet... savulaik pēc plecu traumām apmeklēju individuālas nodarbības pie sporta fizioterapeita, un labi zinu atšķirību, kā ir tad, ja speciālists strādā tieši ar tevi, un nav nekādu iespēju vingrojot slinkot vai haltūrēt. Bet grupā, kur ir daudz dažāda vecuma cilvēku, man šī fiziskā slodze tomēr ir par vieglu. Tāpēc “Jaunķemeros” vienmēr cenšos sarunāt, lai dienas beigās varu vismaz 30 minūtes zālē patrenēties, izmantojot kardiotrenažierus. 

Manai mugurai dūņu aplikācijas ļoti palīdz!

Dūņas gan allaž izbaudu pēc pilnas programmas! Nenoliegšu – pirmajā reizē sajūtas bija visai savādas. Kad ķermenim uzliek dūņu aplikācijas un ietin plēvē, jutos gluži kā forele pirms grilēšanas. Savīstīts gulēju un kādā brīdī sāku uztraukties, vai tikai par mani, šādā dūņu iepakojumā, darba dienas beigās nebūs pavisam aizmirsuši… Taču pēc procedūrām pašsajūta fantastiska - manai mugurai un locītavām dūņu aplikācijas ļoti palīdz! 
Vienmēr “Jaunķemeros” izbaudu zemūdens masāžu kursu, hidrobaseinu un apmeklēju arī vingrošanas nodarbības baseinā. Dažbrīd, klausoties, kā treneris vada nodarbību, ar visām maņām jūtu, ka viņš, tāpat kā es, arī ir Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas “produkts”. Šobrīd akadēmijā strādāju pie doktora disertācijas un labi spēju atpazīst akadēmijā skolotu treneru darba rokrakstu.

Esiet gatavi - šeit garšīgi baro!

Ja dosieties uz rehabilitāciju “Jaunķemeros” pirmo reizi, iesaku nebaidīties un izmēģināt visu, ko ārsts iesaka. Protams, nevar cerēt, ka pēc viena rehabilitācijas kursa veselība uzlabosies tik strauji, ka tūlīt pat varēs atgriezties aktīvā sportā vai startēt sacensībās (būtu jau labi!). Toties godīgi varu apgalvot, ka arī pēc 5 dienām, ko veltu veselības uzlabošanai, jūtos labi atpūties, masāžas ļāvušas ķermenim atslābināties un sajūta ir daudz mundrāka.
Un vēl – esiet gatavi, ka “Jaunķemeros” ļoti garšīgi baro! Ēdienkarte ir daudzveidīga, katru dienu ir vairākas izvēles iespējas. Turklāt man ir ar ko salīdzināt, jo, dienot armijā, piedaloties starptautiskās militārajās mācībās un arī augsta līmeņa sporta sacensībās, esmu izbaudījis dažādu valstu ēdnīcu piedāvājumu. Varu apgalvot, ka pie mums baro visgaršīgāk.”
 

Jau kopš deviņdesmitajiem - reizi gadā uz "Jaunķemeriem"

Ilona Kojaloviča, agrāk profesionālā militārā dienesta karavīrs, šobrīd ārrindas  zemessardzē,  vieglatlētikas trenere,  piedalās veterānu sacensībās:

Attēls
Ilona Kojaloviča


“Iespējams, esmu viena no rehabilitācijas centra “Jaunķemeri” pacientēm–rekordistēm, jo reizi gadā uz šejieni braucu uzlabot veselību jau kopš deviņdesmitajiem gadiem. Tā kā man ir problēmas ar mugurkaula kakla daļas skriemeļiem, man šis laiks veselības uzlabošanai ir ļoti nepieciešams. Sākumā izmēģināju dažādus rehabilitācijas centrus, tomēr paliku pie “Jaunķemeriem” tieši dēļ plašā piedāvāto pakalpojumu klāsta, kādu nevar atrast citviet. Tas lieliski saskan ar plašumiem gan rehabilitācijas centra telpās, gan skaistajā apkārtē ar parku, mežiem, jūras tuvumu – tas man nav mazsvarīgi. 
Rehabilitācijas centrā man vienmēr paveicies gan ar ārstiem, gan profesionālu personāla attieksmi. Ārsti vienmēr bijuši ieinteresēti iedziļināties manās veselības problēmās, lai piedāvātu labāko risinājumu. Taču 2016.gadā saskāros ar onkoloģisku slimību un pēc krūts vēža ārstēšanas turpmāk uz “Jaunķemeriem” devos nu jau nevis vispārējās rehabilitācijas, bet onkoloģiskās rehabilitācijas programmas ietvaros. Protams,  vairs nedrīkst baudīt visas tās procedūras, ko bauda kopumā vesels cilvēks, bet dūņas paguvu izbaudīt jau agrāk. Tā kā pati esmu vieglatlētikas trenere, tad vingrošana ir mana ikdiena, – arī onkoloģiskajā rehabilitācijas programmā aktivitāšu man netrūkst.

Rehabilitācija ir darbs, kas atalgo ar enerģijas pieplūdumu

Esmu “Jaunķemerus” iepazinusi un baudījusi arī dažādās sezonās – gan ziemās, kad lielāks akcents tiek likts uz procedūrām un nodarbībām iekštelpās, gan vasarā, kad visus vilina jūras tuvums. Kad pie manis viesojās draudzenes no Amerikas, domājot par to, ko Latvijā viņām parādīt, es arī ieplānoju mums visām atpūtu  “Jaunķemeros” un viņas bija sajūsmā!
Rehabilitācijas laikā esiet gatavi kādā brīdī izjust nogurumu, ko rada procedūras, regulāras fiziskās aktivitātes un intensīva diena. Ja cilvēks pie šāda ritma nav radis, var pat pārņemt sajūta – viss, vairs nespēju. Taču aptuveni pēc mēneša sekos  enerģijas pieplūdums. Mums, pieaugušajiem, visu mūžu būtu jāmācās atpūsties, jo visbiežāk jebkuram ierosinājumam der viena atruna “Man tagad nav laika – vēlāk!”. Bezgalīgi daudz brīvā laika lielākoties nav nekad, bet, spējot to atrast un veltīt veselības uzlabošanai, ieguvumu ir daudz – veselība, sajūtas, emocijas, arī jaunas iepazīšanās, jo “Jaunķemeros” var sastapt daudz cilvēku, nereti pat savus paziņas.”


 

Kā es pirmo reizi restartējos rehabilitācijas centrā

Psihoterapijas speciāliste Aina Poiša ik dienu savā darbā pārliecinās, ka sievietēm mēdz būt sarežģīti atrast laiku sev, jo citu vajadzības allaž ir prioritāte, bet, kad pārslodze noved pie izdegšanas, zaudētāji ir arī tie, par kuriem ikdienā rūpējamies. Skrienot savā vāveres ritenī, pat nenojaušam, ka arī viena atpūtai veltīta diena, spēj sniegt daudz. Par to pārliecinājās arī Aina, pirmo reizi dzīvē pavadot dienu kūrorta rehabilitācijas centrā “Jaunķemeri”.

Attēls
aina poiša dūņu vannā

 “Tik daudz runājam, cik svarīgi parūpēties par savu fizisko un garīgo veselību profilaktiski, labi pārzinām teoriju, bet līdz darīšanai kā allaž netiekam, jo vienmēr citu vajadzības svarīgākas par savējām. Arī es strādāju rehabilitācijas centrā “Poga”, kur sniedzu atbalstu mammām, kuras audzina bērnus ar īpašām vajadzībām un pieradušas, ka visa atbildība jānes uz saviem pleciem. Reizēm vaicāju – bet iztēlojies, kas notiks, ja jūsu nogurums gūs virsroku, sāks sāpēt mugura vai streikot sirds – tad visa sistēma, kas turas uz taviem pleciem, sabruks. Tāpēc jāņem tas lielākais kūkas gabals, padomājot, kā varētu laiku pa laikam atrast iespēju  atpūsties, jo savi pienākumi un rūpes ir katrai no mums bez izņēmuma. Arī es šodien pošos uz rehabilitācijas centru “Jaunķemeri”, kur man ir saplānota vesela diena – procedūras, nodarbības. Apzinos – atpūta nenotiek negaidīti – tā ir jāplāno.

Veselība
Diena sākās ar labām ziņām par manu veselību

Arī tad, ja nav sūdzību par veselību, “Jaunķemeros” paredzētā programma vienmēr visiem sākas ārsta kabinetā. Pirmajā brīdī nodomāju – kam man to? Man taču nekas nekaiš! Bet šī vizīte piešķir zināmu nopietnības devu. Kā nekā atrodos medicīnas iestādē, kurā pret saviem pacientiem izturas ar lielāku atbildību nekā skaistumkopšanas salonā vai SPA. Ne jau visi esam tik atbildīgi, lai par savu veselību zinātu pilnībā visu. Bieži pat nenojaušam, ka asinsspiediens lēnītēm jau ir pārkāpis normas robežu. To nezinot, bet izvēloties neatbilstošas procedūras, var sanākt īstas ziepes. Vizīte pie ārstes Mārītes Semjonovas man radīja sajūtu, ka šeit par mani parūpēsies. Bija patīkami gūt apstiprinājumu, ka arī mans asinsspiediens ir normāls – ar veselību viss ir kārtībā. Esmu gatava dienai!

Attēls
Aina Poiša konsultācijā pie dr.Mārītes Semjonovas

Enerģija
Pamāt jūrai ar Smovey riņķi 

Katru rītu sāku ar āsanu kompleksu “Sveiciens Saulei”. Nevaru iedomāties, kam jānotiek, lai to izlaistu! Bet “Jaunķemeros” dienu sāku fizioterapeites Martas kompānijā. Pēc fizioterapeites konsultācijas, devāmies dozētā pastaigā ar Smovey riņķiem. Katrā rokā pa riņķim, kas sver puskilogramu un dod papildus slodzi rokām. Es šo sauktu par pastaigu ar pievienoto vērtību. Jutu, ka pastaigas laikā esmu vairāk piezemēta, labāk spēju izjust iešanas ritmu un arī roku muskuļi tiek pie treniņa.

Attēls
Nodarbība ar Smovey riņķiem fizioterapeites Martas Fogeles vadībā

Piedzīvojums
Kā es ļāvos dūņu vannas klasikai…

Pēc atsvaidzinošās pastaigas svaigā gaisā – pie sildošām procedūrām. Vērojot, kā meistare sagatavo dūņu vannu, stāvēju malā un prātoju – vai spēšu saņemties iekāpt šajā šokolādes krāsas masā? Taču dūņas ir “Jaunķemeru” klasika, un klasikai vienmēr ir jābūt. Iegrimstot siltajās dūņās, sākumā ir šoka terapija, bet vienlaikus tajā slēpjas pirmreizīguma moments. Uzzieķēju mazliet dūņu arī sev uz vaigiem un degungala, un izbaudīju sildošo vannu. Taču pēc klasikas atkal gribas kādu vieglu džeziņu, tāpēc devos uz ietīšanas procedūru kājām un augšstilbiem, tam sekoja tvaicēšanās Sveda lādē un pēc tam vakuummasāža sejai. Jutos apčubināta no visām pusēm.

Bauda
Autentiska ājurvēdas masāža mugurai un labsajūtai

Ļoti fanoju par ājurvēdu! Ne gluži par tās filosofiju, vairāk par iespēju baudīt citādāku pieeju cilvēka veselībai un ķermenim. Nemaz nav daudz tādu speciālistu, kuri šīs ājurvēdiskās masāžas apguvuši, toties Jaunķemeros strādā masieris vārdā Sumeš, kurš pats ir no Indijas. Tas vien rada pārliecību, ka šis ir  cilvēks, kurš pārzina šo lietu. Tā ir kaifīga sajūta – izbaudīt masāžu ar siltām eļļām, kas mūs “pabaro” ne tikai fiziski, bet arī emocionāli, jo ikdienā visi dzīvojam pieskārienu badā. Pirms masāžas Sumeš man jautāja, vai man kaut kas sāp. Atbildēju, ka nesāp, bet jūtu – ir sakrājies stresa radīts saspringums sprandas daļā. Masierim ir svarīgi zināt klienta sūdzības, lai izvēlētos atbilstošas eļļas. 

 

Garšas
Biešu sulu var dzert arī ar baudu

Lai arī “Jaunķemeros” biju pirmo reizi, par programmu “Sulu maģija” jau agrāk esmu dzirdējusi. Šajā dienā man bija iespēja izbaudīt maltītes, kādas saņem “Sulu maģijas” dalībnieki. Pie blakus galdiņa apsēdās kāds pāris, kuri atbraukuši baudīt “Sulu maģiju”, sieva – jau vairākkārt. Nedaudz aprunājāmies, uzzināju arī viņu iespaidus. Pāris bija pārsteigts – arī vīrietis! – jo izrādās, arī ēdot diētiski, var gana sātīgi paēst. Pilnībā piekrītu – secināju pēc kvinojas salātu baudīšanas un malkojot svaigi spiestas dārzeņu sulas, apņēmīgi gudroju, ka arī ikdienā vajadzētu saņemties tādas sev biežāk gatavot. 

Attēls
Pusdienas programmā "Sulu maģija"

Gandarījums
Atpūtas iespējas tepat degungalā

Vakarā atpūšoties, prātoju – nez kāpēc mums, latviešiem, tik ļoti patīk braukt atpūtā uz kaimiņzemēm? Šobrīd būtu īpaši svarīgi sev biežāk pajautāt – kādēļ nopelnīto naudiņu atstāt ārpus Latvijas, ja tepat ir gana daudz iespēju atpūsties. 
Es ikdienā vingroju, man patīk pirts rituāli, dievinu masāžas, bet šādu procedūrām un nodarbībām piepildītu dienu rehabilitācijas centrā “Jaunķemeri” baudīju pirmo reizi mūžā. Rezultātā esmu tikusi ne tikai pie pamatīgas enerģijas lādiņa, bet pie vesela piedzīvojuma. Iedomājies tik – pirmo reizi dūņu vannā, pirmo reizi pie īsta indieša uz ājurvēdas masāžu! Gribētos atkārtot.”

Attēls
Aina Poiša rehabilitācijas centrā "Jaunķemeri"


Dienas plāns:
10.00 Ārsta konsultācija
10.30 Fizioterapeita konsultācija
11.15 Dozētā pastaiga ar Smovey riņķiem
12.15 Pusdienas
13.40 Dūņu-sērūdeņraža vanna
14.30 Ājurvēdas masāža (60 min.)
16.00 Ietīšanas procedūra un tvaicēšana Sveda lādē
17.00 Vakuummasāža sejai
18.00 Vakariņas


*Šāds procedūru plāns Ainai tika sastādīts pēc individuālas konsultācijas ar ārstu. Tas netiek piedāvāts kā gatava programma, bet ikviens var savu dienu “Jaunķemeros” saplānot tā, lai izbaudītu procedūras un nodarbības, ko pieļauj veselības stāvoklis.